טיפולים מעולם האסתטיקה הדנטלית

אסתטיקה דנטלית פוגשת רפואה

אסתטיקה דנטלית

עולם האסתטיקה הפך להיות עולם בו כולם רוצים ליטול בו חלק וליהנות ממה שהטכנולוגיה מציעה. בין אם מדובר על טיפולים אסתטיים לפנים, בכל הקשור לעולם הפה והשיניים, כל אחד אשר יש לו משהו אסתטי המפריע לו, יכול לטפל בכך וליהנות מהסרת "המכשול" ולהמשיך בחייו כאילו מעולם לא סבל מאותה הפרעה אסתטית. בכתבה הבאה, נדבר מעט על טיפולים שונים הקיימים בעולם הדנטלי ונרחיב מעט על היתרונות שבכך. חייכו והמשיכו לקרוא.

 

עולם הדנטל פוגש את עולם האסתטיקה

החל משהיינו ילדים, חינכו אותו כי עלינו לעבור טיפולי שיניים ובדיקות תקופתיות, על מנת שלא להגיע למצב בו הבעיה מחריפה ובמקום סתימה קטנה, מגיע תורו של טיפול שורש ואכן זו ההמלצה הטובה ביותר שהורינו נתנו לו. יחד עם זאת, ישנם טיפולים וצרכים, כגון: השתלת שיניים או שיקום הפה, טיפולי חניכיים וכדומה, אשר הזנחה שלהם עלולה לגרום לבעיות בריאותיות מחד ולבושה מחשיפת השיניים בפומבי.

 

אסתטיקה דנטלית

אסתטיקה דנטלית, גם אם רבים לא ידעו לקרוא לה בשם זה, היא מנת חלקם של רבים הסובלים מ-"פגם" כלשהו באזור הפה אותו היו רוצים לתקן או לשנות. לעיתים הפגם כזה מינורי עד שרק החי אותו מרגיש בו ולעיתים מדובר על דבר בולט הפוגע באיכות חייו של הסובל ממנו. כך או אחרת, כל אדם הסובל מפגם כלשהו וכזה אשר ניתן לטפל בו ולהעלימו בעזרת טיפול אסתטי, כנראה ירצה לבחון אופציה זו. בעולם הדנטלי, ישנם מספר סוגי טיפולים אותם ניתן לעבור דיי בקלות ולהצליח להחזיר את החיוך לפנים או להשיג חיוך צחור. ישנן מספר שיטות טיפול שונות ולכל אחת מהן יתרונות משלה – להלן מספר טיפולים מעולם הדנטל:

יישור שיניים

יישור שיניים הוא כנראה הטיפול בין השכיחים ביותר ורבים הסובלים משיניים שאינן ישרות או ריווח יתר, ירצו לעבור אותו. אם בעבר יישור השיניים היה נחשב למביש בגיל מבוגר, הרי שכיום ישנן שיטות טיפול שאינן ויזואליות לסביבה. בניגוד לעבר ניתן היום לבצע יישור שיניים שקוף, דיסקרטי ועם תוצאות נהדרות. יישור שיניים יעיל ליישור שיניים עקומות, סידור שיניים צפופות, צמצום רווחים בשיניים ועוד.

הלבנת שיניים בלייזר

את הלבנת השיניים ניתן לעבור דיי בקלות ויש מספר שיטות טיפול שונות לכך. השבת צבע לבן לשיניים הוא משאת נפשם של מי שסובל משיניים שאיבדו את צבען או כאלו שהתכהו בעקבות עישון, פגם גנטי וכדומה.

ישנן שיטות שונות להלבנת שיניים, כאשר החדשנית ואחת היעילות שבהן היא הלבנת שיניים בלייזר. הלבנת שיניים יכולה להתבצע בעזרת ביקור אחד במרפאה יחד עם השלמת טיפול ביתי להשלמת התהליך.

ציפוי חרסינה לשיניים

בין אם מדובר על השלמת שן שבורה, הסתרת רווח בשיניים או הלבנת שיניים עמידה במיוחד אז כיום ניתן למצוא טיפול חדשני, בטוח מאוד שמאפשר פתרון ארוך טווח – ציפוי חרסינה לשיניים.

מדובר על רעיון גאוני, פשוט ביסודו, הנחת ציפוי חרסינה דקיק על שכבת השיניים הקדמיות לקבלת מראה אסתטי, אחיד, לבן ומבריק.

ציפויי חרסינה לשיניים יעילים מאוד להסתרת שברים בשיניים, השלמת שן שבורה בקדמת הפה, חיזוק סדקים והעלמתם, צמצום רווחים בשיניים (עד כדי סגירה מלאה שלהם) וכמובן קבלת מראה אסתטי הרבה יותר לשיניים הקדמיות.

השתלת שיניים

כאשר ישנו צורך בביצוע השתלת שיניים, מדובר על טיפול הנחשב למעט מורכב ולכן כדאי לבחור ברופא שיניים מומלץ לביצוע השתלות שיניים ולא לבחור רק על פי קריטריון של מחיר או מבצע שזכיתם לראות.

השתלות שיניים למבוגרים צריכות להתבצע לאחר בדיקה מקיפה, צילום רנטגן של חלל הפה ובדיקת האלטרנטיבות הקיימות לביצוע הפרוצדורה. בנוסף, חשוב להבין כי לא כל מטופל מתאים להשתלת שיניים ולכן יש לבחון כל מקרה לגופו.

ישנם מטופלים אשר העצמות שלהן אינן מסוגלות לקלוט השתלת שיניים ולכן יש צורך בביצוע הרמת סינוס, אך כמובן זה יתברר רק לאחר בדיקות מקיפות.

שיקום הפה

באופן כללי כאשר יש לבצע שיקום פה, יש לאתר את הבעיות, לקבל תוכנית טיפול ולדעת מה רוצים להשיג בסיום הטיפול.

לסיכום, עולם האסתטיקה לא פסח על עולם הדנטל וכיום יש פתרונות לכל בעיה, בין אם מדובר על טיפולי שיניים שונים, טיפול שורש, השלת שיניים, שיקום פה, טיפולי חניכיים, השבת צבע לבן לשיניים, יישור שיניים, הלבנת שיניים או כל טיפול אחר אשר יצליח להחזיר את החיוך לפנים, נמליץ להתייעץ עם המומחים ולעבור את הטיפול בהקדם האפשרי.דר טל אליהו רופא שיניים
ד״ר טל אליהו רופא שיניים בוגר הדסה משנת 2011. בעל ניסיון רב בטיפולי אסתטיקה ושתלים. ד"ר אליהו עבר השתלמויות רבות בנושא של אסתטיקה והשתלמויות על ידי מיטב המומחים בארץ ובעולם בנושא שתלים וכירורגיה זעירה, מניפולציה של רקמה רכה וכן שימוש בשתלים קצרים.


רוצים שנחזור לעוד מידע ויעוץ מקצועי?
למידע וייעוץ מקצועי