טיפול שיניים בגז צחוק

טיפול שיניים בגז צחוק

גז צחוק לילדים בטיפול שיניים

ביקור אצל רופא שיניים עלול להרתיע אבל זה לא חייב להיות כך. רופאי שיניים יודעים שיש דבר אחד שיכול לשנות את האווירה במרפאת השיניים וגם את ההרגשה של המטופלים והוא גז צחוק. גז צחוק, או בשמו המדעי – תחמוצת החנקן, הוא אמצעי טיפולי בטוח שגם מרגיע את המטופלים וגם עוזר לרופאי השיניים לטפל בהם ביעילות. מטופלים רבים שמעו על האפשרות לטיפול בגז צחוק במרפאת השיניים אך לא לגמרי מבינים את היתרונות של הטיפול בו ואת השלכותיו. אז אם אתם רוצים לדעת יותר על הגז שחולל מהפכה אמיתית בתחום רפואת השיניים, הגעתם למקום הנכון. הינה כל מה שחשוב לדעת על טיפול שיניים בגז צחוק.

 

למה משתמשים בגז צחוק בטיפולי שיניים?

לאנשים רבים יש פחד אינסטינקטיבי מטיפולי שיניים, והפחד הזה בא לידי ביטוי בכל ביקור במרפאה. הבעיה היא שהפחד לא רק מפריע למטופלים להירגע ולהתמסר לטיפול, הוא גם מאתגר את רופאי השיניים שצריכים לטפל במטופלים. כדי להתגבר על הפחד של המטופלים רופאי שיניים מציעים טיפול בגז צחוק. טיפול שיניים בגז צחוק הוא אמצעי טיפולי נפוץ במרפאות שיניים כיוון שהוא עוזר למטופלים להירגע בתוך דקות ספורות ולהישאר רגועים במשך הטיפול. הגז משרה על המטופלים תחושת אופוריה מצד אחד ועייפות קלה מצד שני ומנעים להם את זמן הטיפול. ואם המטופל רגוע, רופא השיניים יכול להתפנות לטיפול מקצועי, איכותי ויעיל בלי להגביר את החרדה של המטופל.

 

איך מטפלים בגז צחוק?

לפני שנדבר על היתרונות של גז צחוק, נברר מה גז צחוק עושה. גז צחוק מרגיע את המטופל ומאפשר לו להתמסר לטיפול ללא התנגדות. הטיפול בגז צחוק פשוט למדי ובטוח מאוד. רופא השיניים מניח מסכה על אפו של המטופל ודרכה מזרים מינונים מבוקרים של תחמוצת חנקן וחמצן. המטופל נושם כרגיל עם המסכה ונרגע בתוך דקות ספורות. במשך זמן טיפול בגז צחוק רופא השיניים מתאים את מינוני הגז לצרכים של המטופל ומוודא שהטיפול יהיה נעים ונינוח.

 

5 יתרונות בטיפול בגז צחוק

טיפול שיניים בגז צחוק מתאים לילדים ולמבוגרים ויש לו יתרונות רבים:

  1. מפחית חרדות – גז צחוק מפחית את החרדות ומאפשר למטופל להתמסר לטיפול בקלות.
  2. משפיע במהירות – גז צחוק משפיע מהר על המטופל, והשפעתו מתפוגגת במהירות בתום הטיפול. המטופלים יכולים לחזור לפעילות רגילה מיד לאחר מכן.
  3. מינון מבוקר – רופא השיניים שולט במינון הגז במשך הטיפול ויכול להתאים את המינון למצב הרגשי של המטופל.
  4. משכך כאבים – אף על פי שגז צחוק אינו משכך כאבים, הוא מעמעם את הכאב ומסייע למטופל לעבור את הטיפול ללא סבל.
  5. שיתוף פעולה – מטופלים נוטים לשתף פעולה עם רופא השיניים אם הם מרגישים רגועים בזמן הטיפול, וזה בדיוק מה שגז הצחוק מאפשר להם. אם המטופל רגוע, הרופא רגוע, ולכן טיפול שיניים עם גז צחוק עובר בקלות ובמהירות.

 

תופעות לוואי של טיפול בגז צחוק

אומנם גז צחוק בטוח לשימוש, אך כמו כל טיפול רפואי אחר גם לגז צחוק יכולות להיות תופעות לוואי. לפני שנפרט את תופעות הלוואי, נדגיש שאף על פי שיש אנשים שחושבים כי גז צחוק לילדים מסוכן, הוא לא מסוכן כלל, אך צריך להביא בחשבון שקיימות תופעות לוואי לשימוש בגז צחוק.  הינה תופעות הלוואי המובהקות:

  1. בחילות – יש מטופלים שיחושו בחילה קלה בזמן הטיפול. אפשר לפתור את התופעה הזאת בקלות בהתאמת מינוני הגז.
  2. כאבי ראש – לעיתים רחוקות מטופלים מרגישים כאבי ראש לאחר הטיפול. כאב הראש בדרך כלל שוכך במהירות.
  3. תגובה אלרגית – אף על פי שהיא נדירה, תגובה אלרגית היא אפשרות שיש להביא בחשבון. בשל כך רופאי השיניים בודקים בקפידה את התוויות השימוש בגז לפני שהם מתחילים טיפול בגז צחוק לילדים ולמבוגרים.

 

כמה עולה טיפול בגז צחוק?

בואו נדבר על גז צחוק מחיר. עלות הטיפול בגז צחוק מושפעת מהמחיר של טיפול השיניים עצמו וממשך הזמן הנדרש לו. אומנם יש עלות לטיפול בגז צחוק, אך העלות נקבעת בדרך כלל לפי הטיפול הקליני הנדרש ולפי המרוכבות שלו. ובשל כך קשה לנקוב במחיר לטיפול בגז צחוק. דברו עם רופא השיניים שלכם לפני שתקבלו החלטה בנוגע לטיפול בגז צחוק. קבלו את כל הנתונים והביאו בחשבון את המורכבות של טיפול השיניים ואת הזמן הנדרש לו.

 

טיפול שיניים בגז צחוק למבוגרים במרפאה של ד"ר טל אליהו

 

שאלות נפוצות על טיפול שיניים בגז צחוק

רכזנו עבורכם את השאלות והתשובות הנפוצות ביותר בנוגע לטיפול שיניים עם גז צחוק:

 

מי לא יכול לקבל טיפול בגז צחוק?

נדגיש שגז צחוק בטוח בדרך כלל לשימוש, אך יש מטופלים שאינם יכולים להשתמש בו – מטופלים הסובלים מבעיות נשימה, שעברו ניתוחי אוזניים או סובלים מאלרגיה לתחמוצת החנקן. רופא השיניים יבחן את מצבו הרפואי של המטופל ואת נתוניו הרפואיים ויוודא שטיפול בגז צחוק יכול להתאים לו. אם טיפול גז צחוק אינו מתאים למטופל, רופא השיניים יציע פתרונות חלופיים להרגעתו לפני הטיפול.

 

האם צריך לצום לפני טיפול שיניים בגז צחוק?

כן. רופאי שיניים ממליצים על צום ולכן כדאי להימנע מאכילה ומשתייה כמה שעות לפני הטיפול. כדי שטיפול השיניים יצליח והמטופל יהיה רגוע, חשוב מאוד לפעול לפי הנחיות הרופא.

 

איך מרגישים בזמן הטיפול בגז צחוק ולאחריו?

גז צחוק בטיפולי שיניים מרגיע את המטופלים ועוזר להם להרגיש נינוחים ושלווים. לאחר הטיפול הם עלולים להיות מנומנמים או מסוחררים, אך תופעות לוואי גז צחוק מתפוגגות במהירות.

 

מתי צריך ליצור קשר עם רופא השיניים לאחר טיפול בגז צחוק?

יש לדבר עם רופא השיניים מיד אם המטופל סובל מבחילות ממושכות, מכאבי ראש חזקים או מתופעות בלתי צפויות אחרות.

 

האם גז צחוק גורם לצחוק?

אף על פי שהגז מכונה 'גז צחוק', הוא אינו גורם למטופלים לצחוק ללא שליטה. להפך, הוא מרגיע את המטופלים, משרה בהם קלילות ושלווה ועוזר להם להתמסר לתהליך הטיפולי.

 

מהן החלופות לטיפול בגז צחוק?

החלופות לטיפול בגז צחוק הן תרופות הרגעה בבליעה או בהזנה תוך ורידית וכן טיפול בהרדמה כללית. לכל חלופה יש יתרונות וחסרונות, והיא נקבעת לפי גיל המטופל, ההיסטוריה הרפואית שלו ומורכבות הטיפול.

 

טיפול שיניים בגז צחוק במרפאה של ד"ר טל אליהו

גז צחוק חולל מהפכה של ממש בתחום רפואת השיניים לילדים ולמבוגרים ועוזר למטופלים רבים להרגיש רגועים ונינוחים במרפאת השיניים. גז הצחוק בטוח לשימוש, יעיל מאוד ומתפוגג במהירות בתום הטיפול, ולכן רופאי שיניים מעדיפים אותו על פני כל תרופת הרגעה אחרת. אם מבינים את היתרונות שלו ונוקטים משנה זהירות לפני השימוש בו, אפשר להשתמש בגז צחוק בכל טיפולי השיניים – גם הפשוטים וגם המורכבים – ולהעלים לגמרי את החרדות של המטופלים.

טיפול שיניים בגז צחוק במרפאה של ד"ר טל אליהו הוא חוויה נינוחה ונטולת חרדות הן לילדים והן למבוגרים. המחויבות של צוות המרפאה לרווחת המטופל עוזרת לכל מטופל להרגיע את חרדותיו ולעבור את טיפולי השיניים בהצלחה. הגישה האישית, תשומת הלב לצורכי המטופלים ולבריאותם והסביבה מסבירת הפנים תורמות לתהליך הטיפולי ומומלצות למטופלים בכל הגילים.דר טל אליהו רופא שיניים
ד״ר טל אליהו רופא שיניים בוגר הדסה משנת 2011. בעל ניסיון רב בטיפולי אסתטיקה ושתלים. ד"ר אליהו עבר השתלמויות רבות בנושא של אסתטיקה והשתלמויות על ידי מיטב המומחים בארץ ובעולם בנושא שתלים וכירורגיה זעירה, מניפולציה של רקמה רכה וכן שימוש בשתלים קצרים.


רוצים שנחזור לעוד מידע ויעוץ מקצועי?
למידע וייעוץ מקצועי