ציפוי חרסינה לשיניים - למי זה מתאים?

ציפוי חרסינה לשיניים

ציפוי חרסינה לשיניים

ציפוי חרסינה לשיניים הוא רעיון פשטני וגאוני באותה נשימה. מדובר על קליפת חרסינה דקיקה המודבקת על גבי השיניים הקדמיות ומעניקה לשן מראה אסתטי יותר ויציב לאורך שנים.

תהליך הציפוי מתבצע לאחר השחזה של שכבה מינימלית ככל הניתן של חומר שן (כחצי מילימטר בתוך שכבת האמייל) ומאפשר המשך תחזוקה וטיפולי שיניים כאילו מדובר בשן בריאה שלא עברה טיפול כלל.

השורות הבאות יספרו על תהליך ציפוי חרסינה לשיניים, היתרונות, החסרונות, כמה עולה ציפוי שיניים ולמי בכלל זה מתאים?

 

מה זה ציפוי חרסינה לשיניים?

ציפוי חרסינה הוא למעשה ציפוי העשוי משכבות דקות של חרסינה ומודבק על השיניים, היתרון העיקרי של ציפוי חרסינה לשיניים הוא בכך שהוא מגן על השיניים מפני נזקים תוך שימור מראה טבעי ויפה של השיניים. ישנם מספר אפשרויות טיפול בתחום ציפויי השיניים אפשר לבחור למשל בציפוי בחומר קומפוזיטי. זוהי בעצם שכבה לבנה העשויה מחומר הסתימות שאנחנו מכירים. אפשר גם לבחור בציפוי קריסטלי. ד"ר אליהו ממליץ פחות על הציפויים האלה כיוון שצבעם דוהה ומשתנה בחלוף הזמן.

 

יתרונות של ציפוי חרסינה לשיניים

 

אסתטיות

ציפוי חרסינה משפר מאוד את מראה השיניים. הוא מכסה פגמים בשיניים כמו חוסר אחידות, כתמים, צבע דהוי וסדקים ומשווה לשיניים מראה אחיד, יפה וטבעי.

 

מראה טבעי

ציפוי חרסינה בשיניים נראה טבעי ויפה. הציפוי מתאים לגודל השיניים, לצורתן וגם לגוון הטבעי שלהן.

 

ללא כתמים

ציפוי חרסינה אינו מוכתם ממזונות או ממשקאות עתירי קפאין. הוא שומר על הגוון הלבן והיפה שלו במשך שנים רבות.

 

שיוף מזערי

אין צורך בשיוף מסיבי של זגוגית השן. מבנה השן נותר חזק ויציב.

 

עמידות

ציפוי חרסינה הוא חזק ועמיד ונשמר היטב במשך שנים רבות.

 

חסרונות של ציפוי חרסינה לשיניים

 

טיפול יקר יחסית

ציפוי חרסינה הוא טיפול קוסמטי שמצריך כמה ביקורים במרפאת השיניים ויכול להיות יקר יותר.

 

טיפול בלתי הפיך

ציפוי שיניים מצריך הסרה חלקית של זגוגית השן, ותהליך זה הוא בלתי הפיך. לאחר שזגוגית השן מוסרת, היא לא מתחדשת. מטופלים עם ציפוי שיניים תמיד יזדקקו לו.

 

רגישות לחומר הציפוי

יש מטופלים שעלולים להרגיש חוסר נוחות זמנית בגלל רגישות לחומר הציפוי.

 

חידוש הציפוי

אומנם ציפוי חרסינה נשמר לאורך שנים רבות, אך לא לכל החיים. מדי עשור או יותר צריך להחליף ציפוי חרסינה ישן בחדש, ויש לזה עלויות נוספות.

 

ציפוי חרסינה לשיניים – תהליך העבודה

ציפוי שיניים נגזר מתהליך הלמינציה (איחוד) של שתי שכבות יחד (תצמיד פורניר ופני השן). ציפוי השיניים נקרא גם ציפוי שיניים בחרסינה והתהליך של הטיפול יתחיל בפגישה ראשונה בה יתקבל הסבר נרחב על ציפוי חרסינה ותתבצע בדיקת התאמה.

לאחר שנמצא כי חלל הפה והשיניים המתבקשות מתאימים לתהליך של ציפוי חרסינה אז עוברים לשלב לקיחת מידות, ושליחת מודל לימוד למעבדה. לצורך בניית מודל עליו נרצה לבחון את הציפויים החדשים.

כמו כן מבוצעים תמונות פנים ופרופיל, וכן צילומי שיניים בסגירה מהצדדים ובחיוך.

לאחר קבלת מודל הלימוד מהמעבדה לוקחים את מודל הלימוד ומייצרים מפתחות על מנת ליצור את ההשחזה בדיוק כמו שהטכנאי הגדיר אותה במודל הלימוד.

כמו כן, מיוצר מפתח לצורך יצירת הציפויים הזמניים. לאחר מכן מבצעים השחזה לשיניים אך ורק באמייל בעומק של 0.3 עד 0.7 מ"מ (בתלות בצבע השן והמיקום שלה בקשת).

מניחים חוט שמרחיק מעט את החניכיים ומתקנים את ההשחזה, לאחר מכן מורחים על כל שן משחת שיניים נגד רגישות, במשך דקה אחת, על מנת למנוע רגישות עתידית של השיניים.

בשלב זה נלקחים מידות למעבדה, ושוב מבוצעים צילומי פוטו ובחירת גוון וצבע.

 

 

איך יראו השיניים לאחר ציפוי חרסינה?

המטרה העיקרית של ציפוי חרסינה לשיניים היא שיפור ניכר באסתטיות הפה והשליטה בתוצאות המתקבלות.

כאשר בוחרים ציפוי לשן עושים זאת בהתאם לשקיפות ולצבע המשנן בשיניים הסמוכות, משכך ניתן לשלוט על בהירות השן המתקבלת וצבעה.

יתרון משמעותי של ציפוי חרסינה לשיניים הוא בעמידותו וביציבותו לאורך זמן רב.

נוזלים וחומרים הפוגעים תכופות בלובן השן כדוגמת ניקוטין, קפאין וכד' אינם ישפיעו על צבע הציפוי וישאירו אתכם עם צבע השיניים הרצוי לאורך זמן רב (מחקרים עדכניים מצביעים על אורך חיים של מעל 10 שנים לציפויים).

שברים וסדקים בשיניים ניתן להעלים מעיניי המתבונן בעזרת ציפוי חרסינה. בנוסף, ניתן לצמצם מרווחים בשיניים עד לסגירה מלאה. לפיכך, תראו שיניים קדמיות אסתטיות הרבה יותר.

ציפוי שיניים בחרסינה מאפשר גמישות רבה לרופא השיניים ופתרונות מעולים בתחום האסתטיקה. לפני כל טיפול אסתטי עתידי רצוי להתייעץ עם רופא השיניים על החלופה של ציפוי החרסינה.

חשוב לציין שציפוי חרסינה הם טיפול מאוד שמרני לעומת כתר חרסינה.

 

ציפוי חרסינה לשיניים לפני ואחרי:

 

 

כמה עולה ציפוי חרסינה לשיניים?

בהערכה גסה נאמר שמחיר של ציפוי שיניים עתיד לנוע בין 3,500-5,500 ש"ח לשן אחת, מחיר של ציפוי שיניים מושפע מאיכות החומר ממנו מורכב הציפוי, מאיכות מעבדת השיניים אתה עובד הרופא וכמובן הידע והמוניטין אותם צבר הרופא, כמובן שעל מנת לקבל מחיר לציפוי שיניים שיהיה מדויק יש צורך בבדיקה מקיפה ובדיקת התאמה לקבלת הטיפול.

לרוב, ימליץ רופא השיניים על ציפוי של יותר משן אחת וזאת על מנת לייצר מראה אחיד ואסתטי. כמובן כי ניתן לשאול את רופא השיניים כמה עולה ציפוי שיניים בטרם מתחייבים לטיפול ארוך טווח. יתרה מכך, ככל שתצפו יותר שיניים כך הסיכוי למחיר זול יותר הולך וגובר.

כפי שניתן להבין לכל ציפוי שיניים מחיר אחר הנגזר מכמות השיניים המצופות וממצב חלל הפה. אך יחד עם זאת חשוב לזכור כי המחיר הזה מבטא השקעה לטווח ארוך, אשר בניגוד לטיפולים אחרים כמו הלבנת שיניים, עתיד לחסוך לכם כסף מאחר ולא דורש טיפולים משמרים.

 

ציפוי חרסינה לפני ואחרי

לפני ואחרי ציפוי חרסינה לשיניים

 

מה חשוב לקחת בחשבון כשמצפים שיניים בחרסינה?

ציפוי שיניים חרסינה הוא פתרון אסתטי נהדר אך חשוב מאוד לתאם ציפיות בטרם תחילת הטיפול.

כמו כן, במרבית המקרים יהיה צורך בציפוי של שתי שיניים לפחות על מנת לקבל תוצאה אסתטית מרשימה.

לסוג הציפוי, מקצועיות הרופא ומצב המטופל ישנם השפה ישירה על עלות הטיפול ואורכו.

 

למי מתאים ציפוי חרסינה לשיניים?

  1. אנשים בעלי צבע שיניים לא אחיד – המקרה הקלאסי בו נזקקים מטופלים לציפוי חרסינה לשיניים הוא אכן משנן לא אחיד בצבע או בגוון. כאשר ישנם כתמים המופיעים על השיניים ופוגעים באסתטיקת הפה אז ציפוי חרסינה הוא פתרון מצוין. באמצעות הציפויים ניתן לשוות מראה אחיד וכמובן בצבע רצוי. שוב נזכיר כי רצוי להתייעץ עם רופא השיניים ולבחון כל מקרה לגופו ולגוף הפתרונות השונים הקיימים. יתכן ובמקרה של צבע שיניים לא אחיד ניתן יהיה להסתפק בהבהרה או הלבנת שיניים.
  2. אנשים בעלי שיניים שבורות, סדוקות, מחודדות, קצרות וכדומה – עוד קנדידטים קלאסיים לציפוי חרסינה הם אנשים הסובלים מנזק מבני לשיניים. שינוי בלתי הפיך בצורת השן פוגם באסתטיקה ולפעמים אף באיכות חייהם של האנשים. ציפוי חרסינה לשיניים מאפשר השלמות שיניים בצורה פשוטה יחסית יחד עם קבלת תוצאות מרהיבות.
  3. אנשים בעלי מרווחים גדולים בשיניים – אולי אתם כבר עשירים בזכות המרווח בשיניים (אמונה רווחת:) אך רבים מעוניינים לסגור אותו וציפוי חרסינה הוא פתרון נהדר. ניתן לבצע ציפוי חרסינה בשילוב טיפולים אורתודנטים נוספים כגון יישור שיניים.

 

למי לא מתאים ציפוי חרסינה לשיניים?

למי שבעת סגירת הפה שלו מונחת שן על שן, או לחילופין, כאשר לא נשאר מספיק חומר שן עקב שחיקה ובמצב כזה נבחר לעשות כתר בשיניים.

 

אילו חומרי ציפוי יש מלבד חרסינה ומה ההבדל בינם ובין ציפוי חרסינה?

ציפוי חרסינה הוא חומר ציפוי איכותי ועמיד, אך יש חומרי ציפוי אחרים מלבדו כמו לומינרס, איימקס, קומפוזיט או זירקוניה. ציפוי קומפוזיט הוא חלופה שמטופלים רבים מעדיפים כיוון שהוא זול יותר. ההבדל העיקרי בין כל סוגי הציפוי ובין ציפוי החרסינה הוא שציפוי חרסינה יקר יותר אך גם עמיד יותר לכתמים, נראה טבעי ונשמר זמן רב.

 

אילו הכנות נדרשות במרפאת השיניים לפני ציפוי שיניים?

ציפוי חרסינה לשיניים הוא סופו של תהליך שהכנות רבות בצידו. ההכנות מתחילות בבדיקה במרפאת השיניים. בדיקת השיניים כוללת צילום רנטגן וטיפול בבעיות כמו עששת טיפול דלקות בשורשי השיניים או דלקות בחניכיים. לאחר מכן רופא השיניים ימדוד את השיניים ויכין תבנית לציפוי. התבנית תישלח למעבדה. עד שציפוי החרסינה יגיע מהמעבדה, רופא השיניים ישייף את זגוגיות השיניים וידביק עליהן חומר ציפוי זמני. לאחר שציפוי השיניים יגיע מהמעבדה, רופא השיניים יוודא את התאמתו לשיניים וידביק אותו בעדינות על שיני המטופל.

 

האם אפשר לצפות את השיניים בלי לשייף או להשחיז אותן?

ציפוי שיניים תלוי בבדיקת שיניים מקיפה ובהסבר מלא על התהליך. אי אפשר לצפות את השיניים בלי לשייף אותן ולהשחיזן במעט כיוון שאי אפשר להדביק ציפוי שיניים על זגוגית השן. אין מנוס מהסרת זגוגית השן לפני הדבקת הציפוי, ולכן חשוב להבין שזהו תהליך בלתי הפיך. עם זאת, בציפוי חרסינה צריך להסיר כמות מזערית בלבד מזגוגית השן.

 

האם ציפוי החרסינה פוגע בשיניים?

אף על פי שיש להסיר חלק קטן מזגוגית השן לפני הדבקת חומר הציפוי, מדובר בהסרה מזערית שאינה מזיקה לשיניים. עם זאת חשוב מאוד לטפל בציפוי כראוי ולפי הנחיות הרופא כדי לשמור עליו ועל השיניים.

 

כמה זמן אורך תהליך הציפוי?

תהליך הציפוי אורך בדרך כלל שבועות אחדים. התהליך מתחיל בייעוץ ראשוני במרפאת השיניים וממשיך בבדיקת שיניים מקיפה, בצילום רנטגן ובמדידת השיניים, בהכנת חומר ציפוי זמני ובהדבקת חומר הציפוי הקבוע לאחר הכנתו. עבודת ההדבקה אורכת שעות ספורות, אך התהליך כולו מצריך כמה טיפולים במרפאה.

 

לאיזה גוון של לבן אפשר לצפות לאחר ציפוי החרסינה?

גוון הציפוי מותאם לשיני המטופל ולבחירה שלו. הציפוי משווה לשיניים גוון טבעי, בריא ויפה. רופא השיניים בוחר יחד עם המטופל את הגוון הרצוי.

 

כמה זמן נשמר ציפוי החרסינה בשיניים?

ציפוי חרסינה יכול להישמר עשר שנים, אך אם מקפידים על היגיינת שיניים, מגיעים לבדיקות תקופתיות במרפאה ועוקבים אחר הנחיות הרופא, הציפוי יכול להישמר גם 15 שנים ולהיראות חדש ויפה.

 

האם ציפוי חרסינה מוכתם ממשקאות עתירי קפאין או מעישון סיגריות?

ציפוי חרסינה עמיד בפני כתמים ממשקאות המכילים קפאין ומעישון סיגריות, ולכן הוא חומר הציפוי המבוקש ביותר בקרב מטופלים.

 

האם יש תופעות לוואי לציפוי חרסינה בשיניים או סיבוכים?

אף על פי שציפוי חרסינה בטוח למרבית המטופלים, ייתכנו תופעות לוואי או סיבוכים אפשריים לאחר הדבקתו. תופעות לוואי נפוצות הן רגישות בשיניים, גירוי בחניכיים או היסדקות חומר הציפוי. עם זאת, התופעות האלה זמניות לרוב, ואפשר לטפל בהן. חשוב להקפיד על היגיינת פה ולהגיע בקביעות לבדיקות תקופתיות במרפאת השיניים כדי לשמור על ציפוי החרסינה וליהנות ממנו שנים רבות.

 

ציפוי לשיניים מחרסינה

ציפוי לשיניים מחרסינה – התוצאה הסופית

 

ציפוי חרסינה לשיניים בעפולה במרפאת טל אליהו

מרפאת השיניים 'טל אליהו' בעיר עפולה ניצבת בקדמת הטכנולוגיה ברפואת השיניים בישראל. המרפאה מאמצת טכנולוגיות חדשניות וטיפולי שיניים מתקדמים, רק כאשר אלה עולים בקנה אחד עם אינטרס המטופלים ועם התוצאות הטובות ביותר. ציפוי שיניים בעפולה, במרפאתנו, מתבצע לאחר לאחר בחינת המקרה הפרטני של כל מטופל והתאמתו לביצוע הציפוי. כאשר "הועלתה האופציה על השולחן" יתבצע תיאום ציפיות וישקלו כל החלופות האפשריות. לאחר שבחר המטופל בציפוי חרסינה לשיניים יתבצע הטיפול בפריסה על מספר פגישות (2 פגישות מינימום).

מרפאת השיניים ממוקמת במרכז עפולה ומאפשרת גישה נוחה לכל מטופל. אנו מזמינים את תושבי עפולה, מרחביה, כפר תבור, בית השיטה, עין חרוד, ניר דוד והסביבה להגיע לייעוץ מקצועי ולבדוק האם הם מתאימים לציפוי חרסינה לשיניים, רוצים לקבל מידע נוסף על ציפוי חרסינה ועל היתרונות שלו? התקשרו אלינו עוד היום!דר טל אליהו רופא שיניים
ד״ר טל אליהו רופא שיניים בוגר הדסה משנת 2011. בעל ניסיון רב בטיפולי אסתטיקה ושתלים. ד"ר אליהו עבר השתלמויות רבות בנושא של אסתטיקה והשתלמויות על ידי מיטב המומחים בארץ ובעולם בנושא שתלים וכירורגיה זעירה, מניפולציה של רקמה רכה וכן שימוש בשתלים קצרים.


רוצים שנחזור לעוד מידע ויעוץ מקצועי?
למידע וייעוץ מקצועי
הגעתם למרפאת שיניים של ד"ר טל אליהו - יצאנו לחופשת פסח ונחזור לעבוד בתאריך 30.4.2024

למקרים דחופים יש לפנות:

לד"ר אלדר שמואלי בטלפון 04-6597215, שעובד ביום רביעי בתאריך 24.4.2024 בין השעות 10:30-13:00.

או לד"ר קורנט משה בטלפון 04-6527969 שעובד ביום חמישי בתאריך 25.4.2024, בין השעות 10:30-15:00.

חג שמח!