דימום מהחניכיים בזמן הצחצוח

דם בצחצוח שיניים

דם בצחצוח שיניים

דימום מהחניכיים בזמן צחצוח שיניים עלול להדאיג מאוד, ובצדק. מרבית הפעמים הדימום מעיד על בעיה בריאותית שלא כדאי להתעלם ממנה. אין מדובר רק בחוסר נוחות קלה אלא בסיבה מוצדקת לביקור במרפאת השיניים.

 

החניכיים שלכם מדממות בזמן הצחצוח? הן אדומות בדרך כלל ורגישות? צרו קשר עם המרפאה והגיעו להיבדק. הינה כל מה שאתם צריכים לדעת על כך.

 

דימום מהחניכיים בזמן צחצוח שיניים

בואו נדבר על דימום מהחניכיים בזמן צחצוח שיניים. אז למה זה קורה? ראשית, הדימום הוא בדרך כלל תופעה של דלקת חניכיים. דלקת חניכיים מקדימה מחלת חניכיים ונגרמת מהצטברות פלאק, מצחצוח לקוי ומהיגיינת פה לקויה. שנית, דימום מהחניכיים יכול להיגרם משינויים הורמונליים במיוחד אצל נשים. היריון, מחזור חודשי וגיל המעבר עלולים להגביר את הרגישות בחניכיים ולבוא לידי ביטוי בדימום. נוסף על כך, תרופות מסוימות כמו מדללי דם או תרופות להורדת לחץ דם עשויות לגרום לדימום בחניכיים. כמו כן, תזונה דלה ומחסור בוויטמינים או במינרלים מחלישים את הגוף וגורמים גם הם לדימום בחניכיים. גם עישון עלול לפגוע בבריאות החניכיים ולגרום לדימומים.

 

איך מונעים דימום בחניכיים?

אם אתם מגלים שיורד לכם דם מהחניכיים בצחצוח שיניים, עליכם להגיע למרפאת השיניים לבדיקה ובד ובד לחזור להרגלי היגיינה נכונים. צחצוח איכותי ויעיל הוא הדרך הטובה ביותר לעצור את ההידרדרות במצב ולרפא את החניכיים. צחצחו שיניים פעמיים ביום במברשת שיניים רכה. הקפידו על צחצוח איכותי בקו החניכיים ועשו זאת בעדינות כדי להסיר את שכבת הפלאק שגורמת לדימום; נקו את השיניים בחוט דנטלי והקפידו במיוחד באזורים שקשה להגיע אליהם; שטפו את השיניים במי פה או במי מלח פושרים לפחות פעם ביום. גם זה יכול לעזור במלחמה נגד הפלאק; הקפידו על תזונה מאוזנת העשירה בוויטמינים ובמינרלים. ויטמין C מומלץ במיוחד לשמירה על חניכיים בריאות. הוא מצוי בפירות הדר, בתותים ובירקות ירוקים; השתדלו להימנע מעישון ומאלכוהול; ולבסוף, שתו הרבה מים. גוף רווי יכול לנטרל חומציות בקלות ולהילחם בחיידקים ובמיוחד בחיידקים שגורמים לדלקות.

 

איך לטפל בחניכיים מדממות?

אם יורד דם בצחצוח שיניים ואתם לא מצליחים לטפל בבעיה לבדכם, פנו למרפאת השיניים. התעלמות מהבעיה עלולה להחמיר אותה. רגישות בחניכיים עלולה לגרום לדלקת חניכיים, ודלקת שאינה מטופלת עלולה לגרום לנזק בלתי הפיך בחניכיים ולאובדן השיניים.

מה עושים? מתקשרים למרפאת השיניים וקובעים תור לבדיקה. רופא השיניים יבדוק ביסודיות את הפה ואת החניכיים, יעריך את המצב הקליני ויזהה את הסיבה לדימום. הוא ימליץ על דרכי טיפול כדי למנוע הידרדרות נוספת במצב החניכיים ויוודא שהן מיושמות בחלוף הזמן. הרופא יפנה אתכם לשיננית, ימליץ על ניקוי יסודי או על הקצעת שורשים, ויבקש מכם לאמץ הרגלי היגיינה נכונים כמו צחצוח מדויק, ניקוי יסודי ושטיפות תכופות. אם הדימום נמשך, רופא השיניים ימליץ על הליכים רפואיים נרחבים כמו ניתוח בחניכיים.

 

מתי להגיע למרפאת השיניים?

דם בצחצוח שיניים הוא אות לכך שאתם צריכים לקבל אחריות על היגיינת הפה שלכם. אם אינכם מצליחים להתגבר על הדימום על אף השינויים בהרגלי ההיגיינה, ואם הדימום מלווה בנפיחות בחניכיים, באדמומיות או בריח רע מהפה, פנו בהקדם למרפאת השיניים. בדיקות תקופתיות במרפאת השיניים יאתרו בעיות רפואיות בזמן וימנעו את החמרתן. אנשים שסובלים ממחלות חניכיים, אנשים שנוטלים תרופות שמשפיעות על בריאות הפה, ונשים בהריון צריכים להיות ערניים במיוחד לכל שינוי במצב החניכיים ובמיוחד לדימום מתמשך ולהגיע בהקדם לבדיקה במרפאה.

 

דימום מהחניכיים בזמן צחצוח שיניים

 

טיפול בחניכיים מדממות במרפאת השיניים של ד"ר טל אליהו

ד"ר טל אליהו יעזור לכם לטפל בכל בעיית חניכיים החל באדמומיות בחניכיים, דרך רגישות בחניכיים וכלה בדימום קל עד חמור בחניכיים בזמן הצחצוח. הניסיון הרב שצבר בטיפול במחלות חניכיים עזרו למאות מטופלים לשמור על שיניים בריאות ויפות וליהנות מחניכיים חזקות. האני מאמין של ד"ר אליהו הוא גישה הוליסטית לבריאות הפה והחניכיים, וגישה זאת הכוללת בדיקות תקופתיות, טיפולים מונעים וטיפולים מתקדמים במחלות חניכיים חמורות. המרפאה של ד"ר אליהו מצוידת במכשירים חדשניים שעוזרים לו לדייק את האבחנות ולטפל ביעילות בכל מצב רפואי. בראש סדרי העדיפות שלו ושל צוות המרפאה עומדים המטופלים, נוחותם, צורכיהם ובריאות השיניים שלהם. אצל ד"ר אליהו המטופלים לא רק מקבלים טיפול מקיף אלא גם לומדים איך לקבל אחריות על בריאות השיניים שלהם. כל מטופל מקבל תוכנית טיפול אישית שמתאימה לו ולמצבו הקליני. טיפול בחניכיים מדממות מחייב לא פחות מזה, אז אם אתם סובלים מדימום בחניכיים, צרו קשר עם ד"ר אליהו היום.דר טל אליהו רופא שיניים
ד״ר טל אליהו רופא שיניים בוגר הדסה משנת 2011. בעל ניסיון רב בטיפולי אסתטיקה ושתלים. ד"ר אליהו עבר השתלמויות רבות בנושא של אסתטיקה והשתלמויות על ידי מיטב המומחים בארץ ובעולם בנושא שתלים וכירורגיה זעירה, מניפולציה של רקמה רכה וכן שימוש בשתלים קצרים.


רוצים שנחזור לעוד מידע ויעוץ מקצועי?
למידע וייעוץ מקצועי