דימום מהחניכיים בזמן הצחצוח

דימום מהחניכיים בזמן הצחצוח

דימום מהחניכיים בצחצוח

אחת הדרכים לשמירה על בריאות השיניים והפה היא צחצוח שיניים קבוע ונכון. אלא, שלא אחת קורה כי בזמן הצחצוח מתחילה תופעה של דימום מהחניכיים. תופעה זו עלולה להעיד על מספר בעיות או על חוסר ידע בנושא צחצוח שיניים תקין ונכון. התופעה יכולה לנבוע מבעיות רפואיות ולעיתים מהזנחה ממושכת. כמו כן, בעיות הקשורות למחזור הדם, מחלות רקע אחרות המלוות בבליעת תרופות לדילול דם, הריון אצל נשים, ובעיות אחרות גם הן יכולות לגרום לכך.

בעת דימום בזמן צחצוח חייבים לעקוב ולבדוק את שכיחות התופעה. ככל שהמקרה חוזר על עצמו, מומלץ להיוועץ ברופא שיניים מומחה לדבר. תופעת דימום מחניכיים חוזרת על עצמה, חייבת בדיקת רופא מומחה. אם אתם תושבי הצפון ומחפשים רופא מומחה ומיומן שיבדוק את התופעה בצורה יסודית ויאתר את הסיבות לתופעה, מומלץ להיבדק אצל ד"ר טל אליהו רופא שיניים בעפולה.

ד"ר טל אליהו, הינו רופא שיניים בוגר בית הספר לרפואת שיניים הדסה והאוניברסיטה העברית, המציע טיפולי שיניים מקיפים לילדים ולמבוגרים. במרפאה תתבצע בדיקה יסודית לכל תופעת דימום מהחניכיים הנובעת בזמן צחצוח שיניים ולאחר האבחון ימליץ הרופא על דרכי טיפול שיחסלו את התופעה.

 

מקרה לדוגמה – הזנחת חניכיים

צחצוח שיניים הוא חובה, ורצוי גם פעמיים ביום. הצחצוח יעשה במברשת שיניים רכה בעלת ראש קטן שיכול להגיע לכל פינה. בנוסף, יש להיעזר בקיסמים, חוט דנטלי, מברשות בין-שיניות, נוזלי שטיפה ועוד. לרוב אנשים לא מקפידים על פעולות אלו והדבר גורם לדימומים, דלקות וכאבים – המצריכים טיפולי חירום שונים.

כך למשל מקרה שקרה למטופלת שנזקקה לטיפול דחוף במרפאת שיניים בראשון לציון בעקבות הזנחה והתפתחות מחלת חניכיים קשה ודימומים בלתי פוסקים. המטופלת שהגיעה למרפאה עם נפיחות מוגזמת ודימומים מהחניכיים ללא הפסקה, תושאלה ונחקרה לנוכח מצבה. הסתבר כי הנ"ל עברה בשנה החולפת ניתוח מעקפים וכחלק מהטיפול נאלצה לקחת כדורים על בסיס קבוע לדילול הדם.

יחד עם זאת, טענה המטופלת שלאור מצבה בשנה האחרונה לא ביצעה טיפולי שיננית כטיפול מונע בשיניים ובמקביל היא מצחצחת אחת ליום עם מברשת שיניים חזקה מתוך מחשבה כי שפשוף חזק עם מברשת נוקשה תעשה את העבודה ותשמור על בריאות שיניה. מה שקרה בפועל, היה בדיוק תוצאה הפוכה שהביאה למצבה הנוכחי ולאור הרקע התרופתי שלה החלה לסבול מדימום חזק ואף דלקות בחניכיים שגרמו לנפיחות.

בלית ברירה נאלצה לפנות למרפאת שיניים המתמחה בטיפול בבעיות חניכיים קשות כמו במקרה שלה.

 

הדבר הנכון ביותר

לאור המקרה הזה ורבים אחרים, חשוב שנבצע את ההמלצות הנכונות לצחצוח נכון ולדרכים השונות לשמירה על בריאות השיניים והחניכיים והכי חשוב שנפעל לפיהן על מנת לשמור על בריאות השיניים והחניכיים. חשוב להיבדק תקופתית על ידי רופא מיומן ומקצועי במרפאות מקצועיות, וחשוב לבצע גם טיפולים מונעים בבית או על ידי שיננית וכך נמנע ממצבים חריגים כמו דלקות ודימומים ובעיקר נהנה מאיכות חיים בריאה ותקינה.דר טל אליהו רופא שיניים
ד״ר טל אליהו רופא שיניים בוגר הדסה משנת 2011. בעל ניסיון רב בטיפולי אסתטיקה ושתלים. ד"ר אליהו עבר השתלמויות רבות בנושא של אסתטיקה והשתלמויות על ידי מיטב המומחים בארץ ובעולם בנושא שתלים וכירורגיה זעירה, מניפולציה של רקמה רכה וכן שימוש בשתלים קצרים.    רוצים שנחזור לעוד מידע ויעוץ מקצועי?

    למידע וייעוץ מקצועי