בדיקת שיננית

טיפול שיננית

שיננית

שיננית יכולה להשפיע על תדירות הביקורים אצל רופא השיניים, וליתר דיוק להפחית את כמות הטיפולים!

נזקי שיניים נגרמים בעקבות שלוש סיבות מרכזיות: גנטיקה, הרגלי תזונה והיגיינה. על הגנטיקה כבר לא נוכל להשפיע, את הרגלי התזונה קשה מאוד לשנות ועל ההיגיינה ניתן בקלות להשפיע, איך? טיפולי שיננית ומשמעת עצמית.

שיננית מקנה הרגלי צחצוח נכונים במברשת השיניים, מסבירה על שימוש נכון בחוט דנטלי ומחדשת לכם אודות החידושים האחרונים בעולם ההיגיינה האוראלית. כמו כן, טיפולי שיננית מסירים את האבנית המצטברת לכם בשיניים ובין החניכיים ודואגת למניעת נזקים בעתיד.

 

מדוע צריך שיננית?

"אל שיננית הולכים רק כאשר ישנן בעיות חניכיים". זוהי הדעה הרווחת והמוטעית ביסודה!

טיפולי שיננית הם חלק בלתי נפרד ממערך טיפולי השיניים ומהווה את הטיפול המניעתי היעיל, הזול, המהיר והפשוט ביותר לשיניים ולחניכיים שלכם.

טיפולי שיננית מסייעים במניעת מחלות חניכיים, מניעת חורים בשן, הפגת ריח רע מהפה, הקלה על נזקי העישון, סילוק חיידקים והינם חלק אינטגרלי ברפואת שיניים אסתטית. כלומר, מהווים חלק בלתי נפרד מהטיפולי להסרת כתמים ופיגמנטים מהשיניים.

שיננית מסירה אבן שן

שקיעת מינרלים (מהרוק ומהמזון שאנו צורכים) וחיידקים המצוים לנו בפה יוצרים חומר הנקרא פלאק המצטבר, מתקשח, ונדבק לנו לשיניים – זוהי אבן השן הידועה לשמצה (אבנית).

שיננית מסירה את אבן השן אשר מתאפיינת בצבעים לא אסתטיים (צהוב-אפור), מרקם מחוספס, וחמור מכך מונעת הגעה של מברשת השיניים אל החניכיים.

סילוק אבן השן חיוני בשביל להגיע אל אותם חיידקים המצויים באזורים בהם מצויה האבנית.

הימצאותם של אותם חיידקים מובילה בסופו של דבר לדלקות חניכיים, דימומים בעת צחצוח, ריח רע מהפה ובסופו של דבר גורמת למחלות חניכיים ונסיגה.

טיפולי שיננית מסירים את אבן השן, משפרים משמעותית את אסתטיקת השיניים (שיניים חוזרות להיות לבנות) ומסייעים לכם לנשום מבלי חשש להרחיק את הסובבים בשל הבל פה כבד.

מתי צריך לבקר אצל השיננית

שיננית מתריעה על מחלות בחלל הפה

ביקורים סדירים אצל השיננית יאפשרו ביקורת תכופה ומבט מקצועי ולא אחת יהיו אלה אשר יובילו לאיתור בעיות שיניים וחניכיים.

מחלות חניכיים נפוצות אצל 80 אחוזים מהאוכלוסייה וגם ילדים ונערים סובלים מהתופעה. לרוב, אינן מלוות מחלות החניכיים בכאבים ומלבד אדמומיות קלה לא יבחין החולה בדבר. שיננית עתידה להתריע על קיומן של ממחלות ולמנוע את המשך הנזקים שיגרמו.

 

שיננית שומרת על רצף טיפולי והיא הסוד להצלחת טיפולי שיניים

טיפולי שיניים רבים הינם תהליכיים ולא מסתיימים עת שיצאתם ממיטת הטיפולים. רצף טיפולי, מעקב תכוף ופעולות שוטפות הן הסוד להצלחתו של טיפול שיניים לאורך זמן.

כמו כן, אם מדובר בשיננית שעובדת באותה מרפאת שיניים שלכם אז נשמרת גם תקשורת בין המטפלים. לא פעם תמסור השיננית מידע חשוב לרופא שעתיד לסייע באופן קבלת ההחלטות.

 

שיננית מדריכה אתכם בדרך לעתיד בריא יותר

טיפולי שיננית שופכים אור ומידע רב על המתקדם בעולם היגיינת הפה, כיצד מצחצחים שינייים נכון, איזה מברשת שיניים עדיפה (חשמלית או ידנית), האם להשתמש בחוט דנטלי ובאיזה תדירות, מה אומר המדע על סילונית, האם יש לבחור במשחת שיניים ספציפית ועוד שאלות חשובות שמקנות הרגלים בריאים, כך שיוצא שכרכם בניצחונכם, וזכיתם לקואצ'ר יחד עם טיפול משמעותי.


על מנת שתצאו נשכרים גם מהפוסט הזה אז 9 טיפים בחינם 🙂

1. חשוב להתאים את אורך סיבי מברשת השיניים לאורכם של שלוש שיניים (שיכסה 3 שיניים).

2. מברשת שיניים יש להחליף כל שלושה עד ארבעה חודשים.

3. מברשות שיניים בעלות סיבים עדינים עדיפות על הקשוחות שבחבורה מאחר ואינן מובילות לנסיגת חניכיים.

4. יש לצחצח פעמיים עד שלוש ולא יותר, גם צחצוח יתר גורם נזק לשכבת האימייל הטבעית.

5. צחצוח של הלשון מסייע להפחתת ריח רע מהפה.

6. חוט דנטלי אינו מחליף צחצוח, אלא מוסיף לו.

7. אם אינכם בעלי רגישות או מחלות בחלל הפה אז משחת שיניים בעלת ריכוז פלואוריד גבוה משפרות את בריאות חלל הפה – ריכוז פלואוריד בסביבות 1500 PPM.

8. כתרים בשיניים דורשים תשומת לב יתרה מאחר וישנה נקודת תורפה בין בכתר לבין בסיסו.

9. ילדים צריכים לצחצח מעת הופעת כל שיני החלב ובאמצעות מברשות משחות עדינות במיוחד (ריכוז פלואוריד שלא עולה על 500 PPM).

 

תדירות הביקורים אצל שיננית

רצוי לערוך ביקור אצל השיננית אחת לחצי שנה לפחות. זכרו כי טיפולי שיננית זולים יותר מביקור אצל רופא השיניים!
חשוב לדעת כי הצטברות אבנית היא דבר אינדיבידואלי ולא שווה בין שני אנשים ולכן ישנם אנשים שיגלו רגישות גבוהה יותר ותדירות רבה של מחלות חניכיים. האחרונים, יצטרכו לבקר בתדירות גבוהה יותר (אחת לשלושה חודשים).

אל תוותרו על הביקורים בעקבות רגישות לאחריהם. זהו מצב תקין שנוצר עקב סילוק האבנית וחשיפת הדנטין (חומר שן טבעי הרגיש למגע של חום ו/או קור). גם למצבים אלו יש פתרון וישנן משחות שיניים שיקלו על הרגישות לאחר הטיפול.

טיפולי שיננית

מתי ללכת לשיננית?

כמובן כי ביקורים סדירים הם המצב האידיאלי וכמו שנאמר אחת לחצי שנה לפחות.

אך אם הבחנתם באודם בחניכיים, דימום בעת צחצוח אז כנראה שאתם חווים סימפטומים של דלקת חניכיים וכדאי לסור לשיננית בהקדם. ככלל, חניכיים בריאות אינן אמורות לדמם והדימום הינו נורת אזהרה.

חשוב לא להפסיק לצחצח כאשר מופיע דימום ואף צריך להעלות את זמן הצחצוח מאחר וישנה דלקת ונוכחות חיידקים שצריך לסלק.

ריח רע מהפה גם הוא קריאת השכמה שהגיע זמן ביקור אצל השיננית.

אנשים הסובלים ממחלות חניכיים זקוקים לטיפולים יסודיים יותר ובתכיפות רבה יותר ולביקור אצל השיננית יכולה להיות חשיבות מכרעת.

אנשים עם היסטוריית טיפולי שיניים ענפה, השתלות שיניים, כתרים, גשרים וכד' זקוקים לתחזוקה אינטנסיבית יותר וביקורים תכופים יותר.

הורים לילדים שזה עתה חנכו את כל שיני החלב שלהם ורוצים הדרכה יסודית ומקיפה אודות הקניית הרגלי צחצוח בריאים לילד בהחלט מוזמנים לערוך ביקור אצל השיננית, מומלץ ואף הכרחי.

מהלך הטיפול

על מנת למנוע הפתעות ולהכין אתכם בצורה הטובה ביותר נספר על מהלך הטיפול אצל השיננית.

טיפול שגרתי עתיד להיארך חצי שעה, במהלכו תשאלנה שאלות אודות הרגלי היגיינת הפה, היסטוריית הביקורים אצל רופא השיניים, בירור אודות מחלות מיוחדות והצגת הסיבה בגינה הגיע המטופל לשיננית.


לאחר שבוצע יישור קו תתאים השיננית את הטיפול למצבו הייחודי של המטופל ולמצב חלל הפה שלו.

 

ככלל, אמור הטיפול לכלול את גירוד הפלאק מעל השיניים ובין החריצים ובנקודות החיבור עם החניכיים. חשוב להקפיד כי זה נעשה מכל הצדדים ואף בחלל הפנימי של הפה, מאחר ואזור זה מועד לפורענות ולא מאפשר גישה נוחה בעת צחצוח.

 

לאחר גירוד הפלאק יוברקו השיניים באמצעות חומר מיוחד המסיר כתמי צבע הנוצרים מצריכת קפאין, שתיית משקאות המכילים צבעי מאכל וכמובן עישון.

 

ישנם מטופלים אשר יזדקקו לטיפולים מיוחדים כגון הקצעת שורשים והחדרת פלואוריד, אך זה נעשה רק בעת הצורך.

ביקורים קבועים אצל השיננית בעפולה במרפאת 'טל אליהו'

אנו מזמינים אתכם ליצור קשר ולקבוע ביקור אצל השיננית, אצלנו במרפאת השיניים בעפולה.

טיפולי השיננית אצלנו הם חלק בלתי נפרד משגרת הטיפולים ויאפשרו שמירה על רצף טיפולי ותקשורת בין השיננית לרופא.

אז אל תהססו וצרו איתנו קשר עוד היום לטיפול שיננית, מסור ומקצועי, במרפאת השיניים 'טל אליהו' בעפולה.דר טל אליהו רופא שיניים
ד״ר טל אליהו רופא שיניים בוגר הדסה משנת 2011. בעל ניסיון רב בטיפולי אסתטיקה ושתלים. ד"ר אליהו עבר השתלמויות רבות בנושא של אסתטיקה והשתלמויות על ידי מיטב המומחים בארץ ובעולם בנושא שתלים וכירורגיה זעירה, מניפולציה של רקמה רכה וכן שימוש בשתלים קצרים.


רוצים שנחזור לעוד מידע ויעוץ מקצועי?
למידע וייעוץ מקצועי
הגעתם למרפאת שיניים של ד"ר טל אליהו - יצאנו לחופשת פסח ונחזור לעבוד בתאריך 30.4.2024

למקרים דחופים יש לפנות:

לד"ר אלדר שמואלי בטלפון 04-6597215, שעובד ביום רביעי בתאריך 24.4.2024 בין השעות 10:30-13:00.

או לד"ר קורנט משה בטלפון 04-6527969 שעובד ביום חמישי בתאריך 25.4.2024, בין השעות 10:30-15:00.

חג שמח!