הבהרת שיניים

הבהרת שיניים

הבהרת שיניים

רבים נוטים להתבלבל בין שני מושגי יסוד בתחום אסתטיקת השיניים: הבהרת שיניים והלבנת שיניים.

כאשר אנו שואפים לקבל גוון שיניים בעל בהירות רבה יותר מהמצב ההתחלתי של השיניים שלנו אז נבצע הבהרת שיניים. הבהרה הינה תהליך פשוט יותר מהלבנה, מהיר יותר ולרוב זול יותר.

 

מהי הבהרת שיניים?

הבהרה, כפי שניתן להבין מהשם שלה פועלת על השיניים הקיימות ותלויה מאוד בגוון הקיים שלהן. תוצאותיה יהיו יחסיות למצב ההתחלתי. עקב כך, ככל שגוון השיניים ההתחלתי הינו בהיר יותר כך התוצאות יהיו מרשימות יותר. השאיפה בתהליך ההבהרה הינה לקבל גוון הדומה יותר לצבע השיניים של המטופל בגיל הנעורים, בטרם נחשף לכתמים ונזקים רבים.

 

כיצד מבצעים הבהרת שיניים?

סד המוצמד לשיניים ומכיל מי חמצן הינו הכלי באמצעותו מבצעים את ההבהרה והוא יונח לזמן שנע בין שעה למספר שעות. מטרת החומר המחמצן הינו להשפיע על דנטין השן (אשר משווה לשן את הצבע שלה). החומר חודר את זגוגית השן (הלא היא שכבת האמאיל) ומחמצן את המולקולות שגורמות להופעת הצבע הכהה.

 

הבהרת שיניים במרפאת שיניים לעומת הבהרת שיניים ביתית

כאשר הנכם מבצעים הבהרה במרפאת השיניים עושה הרופא שימוש במקור אור להאצת התהליך החומר המחמצן. לאחר שהונח חומר ההבהרה על גבי השן מופעלת התאורה בה משתמש הרופא ממרחק קצר למשך מספר סבבים של האצה (כל סבב אורך מספר דקות). פעולת החימום המושגת על ידי התאורה מזרזת את התהליך ואת פעילות החומר. ישנם מקרים בהם צריך לחזור על תהליך ההבהרה יותר מפעם אחת (תלוי במצב ההתחלתי ובגורמים נוספים העולים בזמן בדיקה).

אנחנו חיים בעולם מהיר בו רובנו רוצים לקבל תוצאות כאן ועכשיו, ואם אפשר אז גם בזול. היה מי שזיהה את הפוטנציאל והיום ניתן לרכוש ערכות להבהרת שיניים ביתית. כמו בחומרים בהם משתמשים במרפאת השיניים כך גם בערכה הביתית נעשה שימוש בחמצן פעיל. בניגוד לידע המקצועי והניסיון אותם יש לרופא, למי שבוחר לעשות זאת בבית לרוב אין את הידע והוא עלול לעשות נזק רב לשיניו. חמצן כאמור, הינו בעל כוח רב ובשימוש לא נכון עשוי לגרום לרגישות בשיניים (אם כבר הייתה קיימת אז לעלייתה). כמו כן, כאשר ישנם חורים בשיניים, סתימות או נזקים נוספים שדורשים התייחסות של רופא שיניים או טיפול מידי זה אף עלול לגרום לנזקים כבדים.

 

הבהרת שיניים במרפאה

 

איך להתכונן להבהרת שיניים?

האם שאלתם את עצמכם מדוע אתם זקוקים להבהרת שיניים, מה הוביל לכתמים המופיעים על השן וגורמים לגוון העכור שלה? זוהי דרך מצוינת להתחיל להתכונן לטיפול. הבנה מעמיקה של הגורמים הפוגעים באסתטיקת השן יכולים לסייע חזרה עתידית למצב זה.

בנוסף, ערכו ביקור אצל השיננית להסרת כתמי שיניים כגון: כתמי ניקוטין, צבעי מאכל או כתמים הנוצרו עקב צריכת משקאות מרובה (תה, קפה וקולה אינם עושים חסד עם השיניים).

אין זה סוד שהיגיינת פה ירודה גם היא פוגעת בגווני השיניים ומכיוון שכך חשוב להקפיד על מספר כללים: צחצחו את השיניים פעמיים ביום, ביסודיות ובעזרת מברשת שיניים המתאימה לכם, ערכו ביקורים סדירים במרפאת השיניים ואחת לחצי שנה לפחות ביקור אצל השיננית.

 

הבהרת שיניים ביתית

 

מה חשוב לדעת בטרם מבצעים הבהרת שיניים?

הבהרת שיניים כדאי ומומלץ לעשות רק לאחר שעברתם טיפול מקיף בשיניים וכי אתם בטוחים כי כל האזורים המיועדים לפורענות בפיכם סגורים ואין סתימות העלולות להינזק מכך. בנוסף, חשוב לבצע ביקור אצל השיננית לניקוי עמוק ויסודי.

יתר על כן, חשוב לדעת כי הבהרת שיניים אינה מיועדת לאמצעים מלאכותיים ושחזורים כגון: כתר בשיניים, סתימה או שתל ומשכך עשויה לגרום להבדלי גוונים ניכרים בין השיניים הטבעיות לבין אמצעי העזר. אם אתם לפני שחזור אז המתינו עם ההבהרה עד סיום טיפולי השחזור.

כמו כן ההמלצה הרווחת היום היא שימוש במשחה שיניים כנגד רגישות כשבועיים לפני ביצוע הבהרה וכמובן המשך שימוש במשחה בזמן ההבהרה וכן כשבועיים לאחריה.

לפיכך, כאשר התקבלה ההחלטה לבצע הבהרת שיניים גבו אותה בביקור במרפאת שיניים המתמחה בטיפולי הבהרות. ייעוץ מקצועי וטיפול אחראי עתידים לחסוך מכם אי נעימויות, נזקים וגוונים שונים.

 

האם הבהרת שינים בטוחה?

לא פעם פונים אל רופא השיניים בשאלה האם זה בטוח לבצע הבהרה, אז אבהיר את התשובה; הבהרת שיניים במרפאת שיניים עם צוות מקצועי ומיומן בפעולה, אשר עושה שימוש בחומרים המאושרים לשימוש הינה בטוחה מאוד! מנגד, הבהרת שיניים ביתית באמצעים חובבניים וללא ידע מתאים טומנת בחובה סיכון לא קטן לבריאות השיניים. יש לבדוק כי חומרי ההבהרה בהם עושים שימוש עומדים בתקנים של ה- FDA האמריקאי, ה-CE האירופאי וכמובן משרד הבריאות הישראלי.

 

הבהרת שיניים - מרפאת שיניים בעפולה

 

הבהרת שיניים במרפאה של ד"ר אליהו

אמר איש חכם כי איני עשיר מספיק על מנת לשלם בזול וכאן זו בדיוק הדוגמה לכך.

הבהרת שיניים מקצועית המתבצעת במרפאה המיומנת לכך תעניק לכם ערך מוסף, שמירה על הבריאות וחיוך מקסים!

אף על פי כן, חשוב לדעת שיש הבדל מהותי בין הבהרה (בה שואפים לגוון בהיר יותר מהמצב ההתחלתי) לבין הלבנת שיניים המושגת באמצעות ציפוי על גבי השן.

הבהרת שיניים אצל רופא מקצועי הינה בטוחה, יעילה ותסייע לחיוך בהיר יותר, אך יעילה אך ורק לשיניים הטבעיות ולא לשחזורים. לאחר שקיבלתם החלטה להבהיר את השיניים אז שאלו את עצמכם איך אמנע מכך בעתיד, גשו לשיננית ובקרו תכופות אצל רופא השיניים.

מרפאת שיניים בעפולה, טל אליהו, מזמינה אתכם לאפשר לנו להאיר לכם את החיוך באמצעות הבהרת שיניים מקצועית. צרו קשר לייעוץ מקצועי על מנת שנרעיף חיוכים הדדיים!דר טל אליהו רופא שיניים
ד״ר טל אליהו רופא שיניים בוגר הדסה משנת 2011. בעל ניסיון רב בטיפולי אסתטיקה ושתלים. ד"ר אליהו עבר השתלמויות רבות בנושא של אסתטיקה והשתלמויות על ידי מיטב המומחים בארץ ובעולם בנושא שתלים וכירורגיה זעירה, מניפולציה של רקמה רכה וכן שימוש בשתלים קצרים.


רוצים שנחזור לעוד מידע ויעוץ מקצועי?
למידע וייעוץ מקצועי