ציפוי שיניים EMAX – המדריך המלא

ציפוי שיניים emax

ציפוי emax

מה לא נאמר על חיוך יפה, כולנו מבינים את ההשפעה הקסומה שלו על המוח שלנו, על האופן בו אנחנו נתפסים בעיניי אחרים (התדמית שלנו) וכמובן על הדימוי העצמי שלנו. אז מה אם נוכל לשפר אותנו באופן בטוח יחסית ובקלות יתרה?

ציפוי שיניים EMAX – איימקס הוא חומר הציפוי המבוקש ביותר במרפאות שיניים בארץ ובעולם. מדובר במעטפת חרסינה שקופה ודקה מאוד שמעוצבת בהתאמה לשיני המטופל ומיוצרת במעבדת שיניים לפי מדידות קפדניות וצילומי הדמיה.

איימקס הוא חומר ציפוי חזק מאוד המזוהה יותר מכול עם ההתפתחויות המואצות שמאפיינות את תחום הקוסמטיקה הדנטלית בעשורים האחרונים.

ציפוי EMAX עמיד למשך 15 שנה ואף למעלה מזה. צבעו אינו דוהה והמראה שלו נותר בוהק, מבריק ויפה. מטופלים שסובלים משיניים צהובות, דהויות או אפורות, משיניים פגומות, ממבנה לא אחיד ומרווחים בין השיניים, יכולים ליהנות מפתרון עמיד, אסתטי ונוח.

 טיפולי ציפוי שיניים EMAX יכולים לאחר ארבעה טיפולים בלבד להביא את המטופל למצב בו יכול לחשוף שיניים בריאות, יפות ובוהקות.

לצד היתרונות הרבים, ישנם גם חסרונות שצריך להכיר. הציפויים פחות מתאימים לשיניים האחוריות. בנוסף, הם בעלי שקיפות גבוהה יחסית החושפת את צבע השן עלייה מונחים. לכן, רופא השיניים יעדיף לא לטפל בציפוי EMAX כאשר מדובר על שיניים בעלות גוון כהה.

 

כמה עולה ציפוי EMAX בשיניים?

ציפוי EMAX הוא ציפוי מבוקש ורופאי שיניים מעדיפים לעבוד אתו בשל חוזקו ועמידותו. עלותו נעה בין 3,000 ₪ ל-6,000 ₪. חשוב לזכור שהמחיר הכולל עשוי להשתנות לפי המצב הקליני של שיני המטופל, כמות השיניים שיש לצפות ותהליך ההכנה הנדרש עד להדבקת הציפוי הקבוע.

 

למה כדאי לבחור בציפוי EMAX?

ציפוי EMAX מלבד היותו אסתטי מאוד, הוא גם בעל עמידות רבה. EMAX הוא חומר חזק מאוד שמשמש את רופאי השיניים גם בטיפולי שורש. הוא איכותי וחסין ומשתלב נפלא עם צבען הטבעי של השיניים.

הציפוי מחזק את השיניים הטבעיות, מגן עליהן מפני נזקי הזמן ומספק למטופלים שנים רבות של הנאה מיופי, חוזק ואיתנות ללא חשש מסדקים, מדהייה או מפגיעות אחרות.

EMAX נחשב לחומר הציפוי המוביל ביותר כיום בתחום רפואת השיניים. ציפוי החרסינה אומנם שקוף, דק מאוד ועדין למראה, אך הוא חזק להפליא. הודות לשקיפות הטבעית והקשיחה של חומר הציפוי השיניים עצמן נראות טבעיות לחלוטין, וקשה מאוד להבחין שמדובר במעטפת מלאכותית.

ציפוי שיניים איימקס הוא דקיק וגמיש ומאפשר למטופלים תקופת הסתגלות קצרה יחסית. היתרון הגדול ביותר של ציפוי EMAX הוא שאין סגסוגת מתכתית בתוך החומר הקרמי, וזה מה מקנה לו מראה טבעי לחלוטין, תחושה נעימה בתוך הפה והסתגלות כמעט מיידית.

הציפוי מתמזג היטב עם קו החניכיים, ואף שאפשר לצפות לרגישות מסוימת בחניכיים כמה ימים לאחר הדבקת הציפוי, החניכיים מחלימות במהרה וחוזרות בקלות למראה הטבעי והבריא שלהן.

 

ציפוי איימקס

ציפוי שיניים emax במהלך הטיפול

 

מה חשוב לדעת לפני הדבקת ציפוי EMAX?

התקדמתם בתהליך התאמת הציפוי לשיניים ואתם עומדים לפני טיפול ההדבקה הסופי?

ראשית, חשוב שתדעו שהדבקת ציפוי איימקס לשיניים מצריכה לעיתים תהליך מקדים של הלבנת שיניים. זאת משום שהציפוי עצמו הוא דק מאוד ושקוף ואם השיניים אינן מולבנות כראוי לפני הדבקת הציפוי, ייתכן מאוד שהכתמים ייראו מבעד לציפוי.

שנית, אף שחומר הציפוי חזק מאוד, אם המטופל סובל מחריקת שיניים שאינה נשלטת, ייתכן שרופא השיניים ימליץ על ציפוי זירקוניה שעמיד יותר בלחצים מסיביים, או על התקנת כתרים במקום ציפוי.

לבסוף, כיוון שזגוגית השן מוּסרת לגמרי לפני הדבקת הציפוי, התהליך הוא בלתי הפיך ויחייב את המטופל לשימוש קבוע ותמידי בציפויי שיניים או בכתרים.

באופן כללי הדבקת ציפוי איימקס בשיניים אינה מסוכנת. אף שמדובר בטיפול המחייב הכנה יסודית, הוא טיפול בטוח ואין לו תופעות לוואי. שורשי השיניים אינם נפגעים בתהליך, והשיניים שומרות על חיוניותן ועל בריאותן.

הציפוי מחזיק מעמד שנים רבות – הרבה יותר מכל חומרי הציפוי השכיחים – והוא אינו דורש טיפולי מעקב ותחזוקה. יש להקפיד כמובן על ביקורים שגרתיים במרפאת השיניים ועל ניקוי שיננית תקופתי.

 

איך מדביקים ציפוי EMAX?

תהליך התאמת הציפוי לשיניים הוא תהליך יסודי ומדוקדק ונמשך ארבע פגישות טיפוליות. רופא השיניים מעריך את מצב השיניים של המטופל וסוקר בפניו את כל אפשרויות הציפוי העומדות לרשותו. אם רופא השיניים מוצא שהמטופל הוא מועמד מתאים לציפוי EMAX, הוא יבחר צבע שמתאים לגוון הטבעי של שיניו, ישייף וישחיז את שיני המטופל ויסיר מהן את שכבת זגוגית השן כדי להתאימן לעוביו של הציפוי. לאחר מכן הוא ידביק על השיניים ציפוי זמני וישלח את מידות השיניים למעבדת השיניים. ציפוי EMAX קבוע יודבק לשיניים של המטופל רק לאחר התאמה יסודית ובתהליך שנמשך כמה שעות ומבוצע בהרדמה מקומית. הדבקת ציפוי EMAX על כל שן אורכת כ-20 דקות.

 

איך לשמור על ציפוי השיניים?

הציפוי ניחן בעמידות גבוהה ובחוזק רב. עם זאת, יש כמה דברים שכדאי להימנע מהם כדי לשמור עליו שלם לאורך שנים רבות. כדאי לחדול מכסיסת ציפורניים ולהימנע מההרגל הזה לחלוטין. ולבסוף, רצוי לצחצח את השיניים במברשת שיניים רכה ובעדינות רבה כדי לא לשחוק את הציפוי, לסדוק או לשבור אותו.

 

לחייך בגאווה עם ציפוי EMAX

ציפוי שיניים EMAX משתלב היטב במערכת השיניים הטבעית של המטופל, ואף ששיניים מצופות הן בוהקות, מעוצבות ויפות להדהים, קשה מאוד להבחין שמדובר בתוספת מלאכותית. לאחר התאמת הציפוי והדבקתו המטופל יכול לחייך בפה מלא ולהתמיד בחיוך הבוהק שנים רבות.

 

ציפוי שיניים emax

ציפוי שיניים emax – לפני ואחרי

 

ציפוי EMAX במרפאתו של ד"ר טל אליהו

איימקס הוא חומר מבוקש לציפוי שיניים, אך צריך לבחון שיש לכם באמת צורך בו. לכל מטופל יש צרכים טיפוליים הייחודיים לו ומצב קליני אופייני. לפיכך חשוב לערוך בדיקה יסודית לפני התאמת ציפוי שיניים בכלל וציפוי EMAX בפרט. יש לזכור שמדובר בטיפול קוסמטי שישפר את מראה הפה שלכם ואת הרגשתכם ויתרום לביטחון העצמי שלכם.

החלטתם שאתם רוצים לצפות את השיניים בציפוי איימקס? נהדר. קבעו פגישת ייעוץ אתנו, במרפאת ד"ר טל אליהו, בפגישה תקבלו מידע מקיף וממצה על התהליך הטיפולי, על נחיצותו, על אלטרנטיבות נוספות אם קיימות וכמובן על מחיר הטיפול. ד"ר טל אליהו יאבחן את מצבכם הקליני, יתאים לכם ציפוי איימקס וינחה אתכם בתהליך ההסתגלות כל הדרך עד לחיוך החדש, היפה והנוצץ שלכם.דר טל אליהו רופא שיניים
ד״ר טל אליהו רופא שיניים בוגר הדסה משנת 2011. בעל ניסיון רב בטיפולי אסתטיקה ושתלים. ד"ר אליהו עבר השתלמויות רבות בנושא של אסתטיקה והשתלמויות על ידי מיטב המומחים בארץ ובעולם בנושא שתלים וכירורגיה זעירה, מניפולציה של רקמה רכה וכן שימוש בשתלים קצרים.


רוצים שנחזור לעוד מידע ויעוץ מקצועי?
למידע וייעוץ מקצועי