Disable Preloader
השתלות שיניים ביום אחד - כן או לא?

השתלות שיניים ביום אחד

השתלות שיניים ביום אחד

השתלות שיניים ביום אחד זה באמת פתרון פונקציונלי ואסתטי? האם שיניים ביום אחד הם חלום או מציאות? האם מחיר השתלת שיניים ביום אחד משתלם יותר מאשר הטיפול המלא?

כולם רוצים מהר ובקלות, אך האם הדברים באמת כל כך פשוטים ומהירים? האם החלום הוורוד אודות שיקום פה ביום אחד יכול להתגשם? נאמר בזהירות שזה לא מדויק ונסביר בהרחבה על כל המשתמע מהשתלות שיניים ביום אחד.

 

בואו נדמיין את הסיטואציה הבאה – אדם הסובל מחוסר של מספר שיניים או אפילו כולן מגיע למרפאת השיניים וכעבור מספר שעות יוצא עם שיניים קבועות שנראות מיליון דולר, נשמע לכם כמו חלום? כנראה שזה ישאר בגדר כך. גם מי שבחר בהשתלות שיניים ביום אחד יצטרך לבקר מספר פעמים במרפאת השיניים לצורך תכנון מעמיק, הדמיות וכיו"ב.

 

השתלות שיניים ביום אחד יתרונות וחסרונות

השתלות שיניים, בין אם ביום אחד או בין אם במספר טיפולים, מבוצעות בעזרת אותן הפעולות: שתלים לשיניים (שהם בעצם בורג טיטניום) מוחדרים לשורשי השיניים ועליהם מולבשים מבנים שמהווים חיבור בין השן לבין השן הסופית.

השתלת שיניים "קלאסית" תיארך בין חודשיים לשלושה בלסת התחתונה ובין ארבעה לשישה חודשים בלסת העליונה, כאשר כל אותו הזמן תעטר את האזור שן זמנית עד הרכבתה של הקבועה.

לחילופין, בהשתלות שיניים ביום אחד, הנקראות בעגה המקצועית "העמסה מיידית", המבנה מולבש מיד לאחר החדרתם של שתלים דנטליים ללסת, ושן העשויה מכתר חרסינה או זרקוניה מורכבת על המבנה, ומחוברת לשן כתר זמני למשך כמה חודשים עד אשר השתלים יקלטו, ורקמת החניכים תחזור לקדמותה לאחר הפרוצדורה הניתוחית שנעשתה בהם.

לפיכך, הזמן הקצר לקליטת השתל אינו מאפשר יציבות ביולוגית אלא רק אחיזה מכנית הנובעת מחיכוך מתמשך בין עצמות הלסת לשתלים. כפועל יוצא של ההעמסה המיידית מופעלים עומסים כבדים על השתלים, בזמן שהם אינם מחוברים כראוי לאזור החניכיים. התוצאה – קיצור אורך חייו של השתל הדנטלי וסיכון גבוה יותר להצלחת הטיפול.

מנגד, בהשתלות שיניים "קלאסיות" השתלים זוכים לזמני ריפוי ארוכים יותר והרקמה קולטת את השתל בצורה טובה ואיתנה ומתאחה יחד איתו, בתהליך הנקרא אוסטיאואינטגרציה.

האם שיטת all 0n 4 היא מומלצת?

חשוב לציין כי ישנה שיטה פופולרית נוספת במשפחת השתלות השיניים ביום אחד, הנקראת all 0n 4, שיטה השנויה במחלוקת בקרב רופאי שיניים רבים ובה תומך שתל אחד במספר רב של כתרים ונאלץ לשאת בעומס רב ומעמיד את כל הצלחת הטיפול בסכנה. שמו של הטיפול נגזר מארבעה שתלים המוחדרים בהטיה, שניים בלסת העליונה ושניים בתחתונה, והם נושאים בעומס כל הכתרים.

מה החסרונות הנוספים של השתלות שיניים ביום אחד?

חסרונות נוספים של השתלות השיניים ביום אחד הם הסיכון הגבוה לשברים בשיניים ואף לאובדן מוחלט שלהן, וזאת בעקבות קליטה לא טובה של שתל מהסיבות המוזכרות לעיל. גם שכיחותן של דלקות שיניים גבוה יותר אצל המבצעים שיקום פה ביום אחד, שלא להזכיר את כאבי השיניים העתידים להופיע.

כמה עולה השתלת שיניים ביום אחד?

מחיר של השתלות שיניים ביום אחד עשוי להשתנות בין רופא שיניים אחד למשנהו, ובחלק מהמקרים יכול להיות המחיר נמוך יותר מזה של השתלות שיניים בתהליך הארוך, מכיוון שמדובר במספר ביקורים נמוך יותר מזה הדרוש בביצוע הפעולה הקלאסית. יחד עם זאת, צריך לזכור שטיפול בדלקות שיניים, סיכון מוגבר שיכול להוביל לטיפולי שיניים נוספים ואובדן שיניים עלול להתבטא במחיר גבוה הרבה יותר בטווח הארוך. לכן, אל תקחו את מחיר השתלות שיניים ביום אחד כפרמטר המרכזי לפיו אתם מחליטים על סוג הטיפול.

 

השתלות שיניים בעפולה במרפאת טל אליהו

אנחנו במרפאת השיניים בעפולה טל אליהו איננו דוגלים בהשתלות שיניים ביום אחד ומעדיפים להשקיע את מירב המאמצים בחלופות אחרות שיאריכו חיים ויעניקו לקהל המטופלים שלנו שקט, בריאות וביטחון בחלל הפה ולאורך זמן.

מה מנחה אותנו בהשתלות שיניים?

ככלל צריכות להתבצע השתלות שיניים רק בהתאם למצב חלל הפה של המטופל ולא לפי שיקולים אחרים כגון מהירות הטיפול או רצון רופא השיניים לבחור בפרוצדורה משתלמת יותר.

אנחנו עושים כל שביכולתנו לתת את הטיפול המסור, המקצועי והאדיב ביותר לכל מטופל ומטופל, בדגש על הצורך האמיתי שלו ובהתאם לציפיותיו.

 

חסרונות של השתלות ביום אחד

 

טיפולי השתלות שיניים הינם מורכבים ועל מנת לעשותם מתוך דאגה אישית להצלחת הטיפול, ולהבטחת התוצאות לאורך זמן יש צורך בשיקום פה מקיף ועבודה יסודית.

אם אתם מחפשים השתלת שיניים בעפולה או בסביבה אנחנו מזמינים אתכם להגיע אלינו לבדיקה מקיפה שתסייע לכם לקבל את ההחלטה הטובה ביותר והבריאה ביותר עבור חלל הפה שלכם.

צרו איתנו קשר בטלפון, בלשונית המופיעה מטה או בעמוד צור קשר, ויחד נצעד לעבר בריאות איתנה, פונקציונליות מירבית ואסתטיקה מרשימה שתוביל לחיזוק הביטחון העצמי והגברת הרצון לחשוף את החיוך.זקוקים לייעוץ מקצועי ולמידע נוסף? השאירו פרטים

למידע וייעוץ מקצועי
מטופלים יקרים

בעקבות משבר הקורונה ובהתאם להנחיות משרד הבריאות, החל מתאריך 18.3.20 ועד להודעה חדשה ,יתקבלו במרפאה מטופלים הזקוקים לטיפולי חירום ועזרה ראשונה בלבד.
במקרה הצורך ניתן לפנות טלפונית ל-0543888200
בריאות איתנה לכולנו.

מטופלים אשר מגלים תסמינים נשימתיים, חום או התקררות מתבקשים לא להגיע.