Disable Preloader
השתלות שיניים לא בשבילי

חסרונות של השתלות שיניים

חסרונות של השתלות שיניים

השתלות שיניים מתבצעות כבר מזה 30 שנה ועם אחוזי הצלחה מרשימים שנמצאים בסימן עלייה ועם זאת אינן מתאימות לכולם.
חשוב לזכור כי השתלה הינה פעולה כירורגית לכל דבר ועניין וככזאת מצריכה פרוצדורה פולשנית שלא מתאימה לכל אדם.

ישנם אנשים בעלי מצבים רפואיים שלא יוכלו לעבור תהליך של מוצלח ולקלוט שתלים דנטליים.

מרפאת שיניים בעפולה 'טל אליהו' מזמינה אתכם לייעוץ מקצועי וקבלת מידע מלא ואובייקטיבי אודות השתלות שיניים, האם זה בשבילכם, מה הם הטיפולים הנדרשים עבורכם וכיצד ניתן לעשות זאת ביעילות מקסימלית.

מי הם אותם אנשים והאם יש מה לעשות בנידון?

שתלים דנטליים הינם ברגים (העשויים בצורת צילינדר או קונוס) העשויים טיטניום או זירקוניום דו חמצני (מתכות שלא יעוררו ריאקציות כימיות עם הגוף), אשר מוחדרים אל תוך הלסת, ושם נעטפים על ידי העצם שבונה עצמה מסביבם. לאחר שהוטמעו כראוי ניתן לבנות עליהם מבנה וכתרים במקום שיניים חסרות.

שימוש בשתלים מעלה משמעותית את איכות חייהם של מי שעבר את התהליך. השתלים מאפשרים את תחושת ההנאה מפעולת הלעיסה, משווים מראה אסתטי נהדר (כתלות באיכות השתל) ומאפשרים שמירה ושיפור במצב חלל הפה (תמיכה מבנית לכתרים/שיניים תותבות/לגשרים וליישור שיניים)

השתלת שיניים היא פרוצדורה אלקטיבית ולא כזאת הנחשבת כמצילת חיים. לפיכך, אם ישנה קונטרה אינדיקציה (ובעברית התווית נגד) מסיבות רפואיות שונות אז יתכן ויהיה עדיף לוותר עליה.

מי לא יכול לעבור השתלת שיניים?

שתלים מהווים לרוב פתרון למצב של שיניים חסרות. בין אם מדובר במצבים של ריקבון, מחלות חניכיים, פגמים מולדים או אפילו חבלות יכולים השתלים להוות תחליף ראוי. משכך, רבים פונים בבקשה לעבור את תהליך הזהב וליהנות מהרכבת שתלים, אך לא כל אחד יכול.

מי לא מתאים להשתלות שיניים:

  • מתבגרים עד גיל 18 אינם מתאימים להשתלה מאחר ועצמותיהן ממשיכות בבנייה ובגדילה והשתלות דורשות עצם בצורתה הסופית.
  • מטופלים אשר עברו הקרנות באזור הראש ו/או הצוואר (כאשר אזור חלל פה היה גם הוא בשדה הקרינה) אינם יכולים לעבור השתלות שיניים.
  • חולים במחלה ממארת פעילה
  • אנשים הנוטלים תרופות המדכאות את מערכת החיסון ונמצאים תחת הליך טיפולי שמערב את דיכוי המערכת (דוגמה טיפול ביולוגי).
  • אנשים הנוטלים תרופות ממשפחת הביספוספונטים (ארדיה/פרוליה/זומרה וכד') ונשים המטופלות ב'פוסלן'. ישנם מקרים חריגים בהם טיפול באחת התרופות לא יהווה התווית נגד חד משמעית אך חשוב לדווח על כך לרופא השיניים בטרם הטיפולים.
  • חולי סוכרת אשר מחלתם אינה מאוזנת

השתלות שיניים עם אחוזי הצלחה נמוכים יותר

ישנם גורמי סיכון מסוימים אשר הוכחו כפוגעים באחוזי הצלחה של השתלות שיניים, כאשר עישון הוא אחד הבולטים.

העישון כשלעצמו עלול לפגוע בעצמות אשר מספקות תמיכה לשתלים. ככל שההשתלה היא מורכבת יותר ומערבת פרוצדורה כירורגית מסובכת יותר כך יורדים סיכוי ההצלחה אצל מעשנים. ישנן השתלות המערבות תוספות של עיבוי העצמות, הרמת רצפת סינוס ופעולות דומות. אלה הן השתלות אשר מועדות לסיכוי הצלחה נמוכים יותר בקרב מעשנים.

גורם נוסף הוא מיקום ההשתלה, כאשר החלוקה היא פשוטה: בלסת העליונה פוחתים סיכוי ההצלחה וכך גם באזורים אחוריים יותר הנאלצים לשאת בעומסי לעיסה עוצמתיים יותר (באזור אחורי ימצא שתל דנטלי קצר יותר בשל מגבלות פיזיות).

טיפ מרופא השיניים,

כאשר מדובר בבריאות שלכם אל תתפתו להצעת המחיר הנמוכה ביותר או זו המציעה הרים וגבעות ביום אחד.

כדאי מאוד להתייעץ עם רופא שיניים מקצועי ומנוסה על מנת למנוע בטרם עת כשלון של השתלת שיניים, עוגמת נפש, סבל רב והוצאה כספית לא מבוטלת.

צרו קשר עוד היום ותהנו מהשתלות שיניים ברמה המקצועית הגבוהה ביותר, מרפאת שיניים בעיר עפולה – 'טל אליהו'.זקוקים לייעוץ מקצועי ולמידע נוסף? השאירו פרטים

למידע וייעוץ מקצועי
מטופלים יקרים

מרפאת השיניים שלנו ערוכה לביצוע כל סוגי הטיפולים בזהירות הדרושה ובכל אמצעי המיגון.
בנוסף, אנחנו מציעים לכם שירות חדש וייחודי - פגישת אונליין ללא תשלום בזום. כך תוכלו לשאול את כל השאלות, לקבל מידע מקצועי וכל זה מבלי לצאת מהבית.
בריאות איתנה לכולנו.

מטופלים אשר מגלים תסמינים נשימתיים, חום או התקררות מתבקשים לא להגיע.