בדיקת רופא שיניים במרפאה

בדיקת רופא שיניים

בדיקת רופא שיניים

בדיקת רופא שיניים יסודית ומקיפה היא אבן הדרך בכל טיפול שיניים מוצלח.

אמנם נשמע הנושא נשמע טריוויאלי וברור מאליו אך מסתבר כי לא אלו פני הדברים. לא פעם נתקלים במטופלים אשר מגיעים ממרפאות שיניים שונות ומוסרים כי לא עברו בדיקת שיניים מקיפה.

בדיקת רופא שיניים היא השלב הראשון במערך הטיפולים בעולם רפואת השיניים, וככל שזאת תהיה מדוקדקת יותר כך יהנה המטופל מטיפול מקיף יותר, שיורד לשורש הבעיה.

אל תחסכו בשלב של בדיקת שיניים ואל תחפשו את הרופא שמציע זאת ללא עלות. בדיקה שכזו עתידה להיארך כחצי שעה עד 45 דקות ויכולה לחסוך הוצאות כבדות בהמשך הדרך, בין אם על ידי גילוי בעיות שיניים ובין אם על ידי איתור המחלות הקשורות לחלל הפה.

בדיקה של רופא שיניים מקצועי עשויה לעלות בין עשרות שקלים למאות שקלים (תלוי במומחיות של הרופא, שנות הניסיון שלו ועומק הבדיקה).

מרפאת שיניים בעפולה, 'טל אליהו' מאמינה כי לכל מטופל מגיע הטוב ביותר וזה נעשה על ידי עבודה הנעשית על פי הכללים ובכובד ראש.

מזמינים אתכם ליצור קשר ולקבוע בדיקת ייעוץ ראשונית, כך תדעו מה מצבו הבריאותי של חלל הפה ואילו טיפולי שיניים נדרשים, אם בכלל.

 

מה כוללת בדיקת רופא שיניים?

גם אם נשמע העניין מאוד בסיסי וברור לכל ודאו עם רופא השיניים שלכם כי נערכת בדיקת רופא שיניים רצינית בטרם מתחילים את שגרת הטיפולים.

בדיקה שכזו, תסייע לכם רבות בקבלת תמונת מצב רחבה ותמנע הפתעות בהמשך (בין אם במחיר ובין אם בכמות הטיפולים).

 

בדיקת רופא צריכה לכלול את הסעיפים הבאים:


1. שיחה כנה בין רופא למטופל
– אתם מגיעים עם תלונה, כאב או מטרד ורוצים להיות בטוחים שרופא השיניים שלכם מבין זאת. מה הדרך הטובה ביותר? תקשורת! ודאו כי אתם מטופלים אצל רופא שיניים עם יחסי אנוש שהם לא פחות ממצוינים, מדוע? כי זה עתיד לחסוך לכם אי נעימויות, עוגמת נפש וטיפולים מיותרים. שיחה המציגה את תלונתו העיקרית של המטופל, את הממצאים אותם איתר הרופא תאפשר בניית תכנית טיפול המקובלת על הלקוח ומציגה שקיפות מלאה מצד הרופא.

2. בירור מעמיק אודות מצבו הרפואי של המטופל – אין זה נפטר בשאלה "האם אתה נוטל כדורים"! בירור אודות מחלות רקע, הרגלים, תרופות קבועות אותן נוטל המטופל, רגישויות שונות ואף אלרגיות עלולות להשפיע על אופי הטיפול, על נחיצותו ועל הצלחתו.
הדוגמה הפעוטה ביותר הינה השפעת עישון על הצלחת השתלות שיניים, עישון הוא גורם סיכון על הצלחת השתלות. דוגמה נוספת הינה חולי סוכרת אשר מחלתם אינה מאוזנת ולא יכולים לבצע השתלות.
לפיכך, על המטופל לדווח על מצבו הרפואי בפירוט ועל רופא השיניים להבין את השלכותיהם של מצבים רפואיים מסוימים על טיפול השיניים.

3. בדיקת חניכיים – כמה פשוט ככה נחוץ. מחלות חניכיים בעלות השפעה רבה על מצב השיניים בהווה ובעתיד. איתור בעיות חניכיים מבעוד מועד יכול לחסוך טיפולים רבים בהמשך.
ודאו כי בדיקת רופא שיניים כוללת בדיקת חניכיים, המתבצעת על ידי החדרת סרגל מיוחד (העונה לשם פרוב) אל כיסי החניכיים, על הדרך אולי ייתגלו גם שיניים סדוקות.

4. בדיקת מצב השיניים כמובן – לא די בתלונה שלכם על מנת לקבוע טיפול. על רופא השיניים לבחון את השיניים, בין אם על ידי מבט, מישוש, ניקוש ואם יש צורך אז גם בדיקת קור. בדיקה פשוטה שכזו עשויה לשפוך אור על מצבי עששת, הפרשות מוגלתיות ובעיות נוספות.

5. צילומי נשך (ובמידת הצורך גם צילום פנורמי וסטטוס) אלמלא רופא השיניים שלכם ניחן ביכולות רנטגניות מתקדמות אז רצוי כי טיפול השיניים יכלול סוג אחד של צילומים (לפחות). צילומי נשך יסייעו באיתור עששת ויציגו את גובה עצם הלסת. במקרים של כתרים בשיניים, טיפולי שורש ותיקים וכד' יהיה צרך בצילומי שיניים ייעודיים. אם הנכם לקוחות ותיקים של רופאי שיניים ועברתם אינספור טיפולים אז רצוי לבצע צילום פנורמי או סטטוס, על מנת לקבל תמונת מצב עדכנית.

6. בדיקה של ריריות חלל הפה – לשון, רצפת הפה ובלוטות רוק – איתור פצעים ונגעים שונים בעת בדיקת רופא הם אינם מאורע נדיר והם יכולים לאפשר איתור מוקדם של מחלות ובעיות מסכנות חיים. לכן, בדיקת רופא שיניים היא איננה רק "באתי אליך דוקטור על מנת שתפסיק לי את הכאבים" אלא הרבה יותר מכך.

 

לסיכום, אל תתפשרו אל פחות ממצוין ובבואכם לקבלת טיפול אצל רופא שיניים חדש ודאו כי נערכת בדיקת רופא שיניים מקיפה, יסודית ומדוקדקת שכוללת את כל הפרטים שהזכרנו כאן.

מרפאת שיניים טל אליהו מזמינה אתכם לייעוץ מקצועי ובדיקת רופא שתגלה לכם את כל מה שאתם צריכים לדעת על מצב השיניים שלכם ותאפשר בניית תכנית טיפולים מיטבית לשביעות רצונכם.

 דר טל אליהו רופא שיניים
ד״ר טל אליהו רופא שיניים בוגר הדסה משנת 2011. בעל ניסיון רב בטיפולי אסתטיקה ושתלים. ד"ר אליהו עבר השתלמויות רבות בנושא של אסתטיקה והשתלמויות על ידי מיטב המומחים בארץ ובעולם בנושא שתלים וכירורגיה זעירה, מניפולציה של רקמה רכה וכן שימוש בשתלים קצרים.


רוצים שנחזור לעוד מידע ויעוץ מקצועי?
למידע וייעוץ מקצועי