שתלים קצרים למחוסרי עצם

שתלים קצרים למחוסרי עצם
תוכן עניינים

השתלת שיניים למחוסרי עצם היא מורכבת משמעותית מהשתלת שיניים רגילה, אך אולי אין בה צורך? האם בדקתם את כל החלופות לפני שבחרתם בתהליך מורכב כמו השתלת עצם בפה?

הקדמה הטכנולוגית מציעה לנו פתרונות פשוטים יותר בדמות השתלות שיניים עם שתלים קצרים ואיכותיים המאפשרים תהליך השתלה קצר וזמן החלמה מהיר, כל הפרטים בהמשך.

 

ד"ר טל אליהו, בוגר האוניברסיטה העברית, עם הסבר נרחב על השתלות שיניים במקרים של חוסר עצם ועל שימוש בשתלים קצרים.

 

אנחנו רוצים להודות לכם על הסבלנות, מאחלים לכם קריאה נעימה והמון בריאות!

 

שתל בייקון (Bicon)

על שתל בייקון שמעתם? ייתכן מאוד ולא. מדובר על שתלים קצרים שהוכחו הן מחקרית והן במרוצת השנים (אתנו כבר מעל ל-30 שנים) כחלופה אולטימטיבית במקרים בהם סובל המטופל מחוסר עצם או ממחסור בשן אחת בודדת.

 

שתלי בייקון הם בעצם שתלים קצרים, עמידים מאוד המובילים לתוצאות אסתטיות, כמה אסתטיות? עד כדי כך שלא ניתן להבדיל בין שן טבעית לבין כתרים בשיניים שנמצא לצדה.

 

שתלי ביקון bicon

שתלי BICON – פתרון קצר – ארוך טווח

 

שתל בייקון מחזיק באישור הקפדני של ה-FDA האמריקני ונחשב למוצר רפואי בטוח מאוד עם ניסיון קליני ארוך.

רופאי שיניים רבים אשר עובדים עם שתלי בייקון מדווחים על שיעורי הצלחה גבוהים מאוד במקרים מורכבים ועל קיצור זמני השיקום בקרב המטופלים שעברו השתלת שן.

 

מה היתרונות של שתל בייקון?

שתל בייקון מהווה פתרון אסתטי, טבעי ועמיד מאד במקרה של מחסור בעצם ומונע פעולות כירורגיות ופולשניות (ניתוח להרמת סינוס).

  1. שתל בייקון ניתן לשקם כשתל בודד מבלי לחבר לשתלים נוספים.
  2. ניתן לבנות עליו כתר אחורי באוויר (בשפה המקצועית קנטיליוור דיסטל, דבר שאסור לבצע בשתלים רגילים).
  3. שיקום שתלי בייקון אינו מתבצע בהברגה כמו שתלים רגילים אלא באמצעות חיכוך.
  4. בשתלי בייקון קיימים תאים אליהם נכנסת העצם, דבר הגורם לעצם לזחול לתאים ולגרום לחיבור טוב יותר.
  5. צוואר השתל מתכנס ולכן גורם לעצם לזחול כלפי מעלה ולכן שתל בייקון הוא השתל היחיד שגורם ל"צמיחת" עצם.
  6. שתלי בייקון ניתן לעשות בכל אזור בפה.
  7. שתלים מסוג בייקון גורמים ליצירת פפילות של החניכיים – דבר הגורם למראה אסתטי יותר ומשווה מראה כאילו השן בוקעת מתוך החניכיים (לא נוצרים משולשים שחורים בין השיניים כפי שניתן לראות במקרים רבים של השתלות שיניים).

 

מתי בוחרים שתלים קצרים?

שתלים קצרים משמשים במקרים בהם המטופלים מחוסרי שן בודדת או מחוסרי עצם בלסת התחתונה או העליונה. השתלת שיניים למחוסרי עצם בעזרתו של שתל בייקון עוצמתי עתידה לחסוך את הפרוצדורה המורכבת והלא נעימה הכרוכה בהשתלות עצם או הרמות סינוס.

 

הרמת סינוס, בין אם מדובר על סגורה או פתוחה היא פרוצדורה פולשנית שמטרתה להוביל לתוספת עצם לצורך ביצוע השתלת שן והיא מחייבת מנוחה ארוכה למדי ושיקום הדורש המתנה של שישה חודשים לפחות. מה שבעצם עושה רופא השיניים הוא הרמת רירית הסינוס דרך חלון צדדי שהוא יוצר. ניתוח שבדיוק כפי שהוא נשמע, לא אידאלי ולא סימפתי, ולכן נחפש אלטרנטיבות פשוטות יותר כגון שתלים קצרים.

 

גם בנייה של עצם בלסת התחתונה או במילים אחרות השתלת עצם בפה אינה פשוטה בלשון המעטה והיא מחייבת עבודה זהירה וקפדנית מאוד, שכן מדובר באזור הנמצא בסמוך לתעלת העצב. גם בנייה של עצם בלסת התחתונה דורשת זמן החלמה ארוך של 5-6 חודשים וסיכויי ההצלחה לפי מחקרים עדכניים עומדים על קצת יותר מ-50%.

 

פתרון נוסף המוצע על ידי רופאי שיניים במקרים של השתלת שן אצל מחוסרי עצם היא שימוש בשתלים זיגומטיים. מדובר בעצם על שתלים ארוכים מאוד שעתידים לעקוף את אזור הסינוס ולחדור לעצם הזיגומה. גם כאן מדובר על השתלת שן מורכבת מאוד עם סיכונים רבים לצדה.

 

שתלים ארוכים
שתלים זיגומטיים ארוכים

 

לפיכך, כאשר באפשרותנו לבצע השתלת שיניים למחוסרי עצם באמצעי פשוט יותר כגון שתל בייקון אז כמובן שנשקול זאת בחיוב, נסייג ונאמר שזה יחייב בדיקה יסודית של חלל הפה על ידי רופא השיניים.

 

השתלת עצם בפה – לא בכל מחיר

כפי שבוודאי הבנתם השתלת עצם בפה היא מורכבת מאוד, דורשת ניתוח פולשני ולא פשוט וטומנת בחובה סיכונים רבים.

 

כאשר הדבר מאפשר וכאשר סבור רופא השיניים כי מצב חלל הפה של המטופל מאפשר קבלת חלופות אז כמובן ששווה לבדוק את הנושא ולבחון את התאמתם של שתלים קצרים ואיכותיים דוגמת שתלי בייקון.

 

בכל אופן, כאשר קיבלתם המלצה על השתלת עצם מרופא השיניים אז שווה לקבל חוות דעת שנייה מרופא שיניים נוסף. בריאות חלל הפה שלכם שווה בחינת חלופות ראויות ובחירה באלטרנטיבה הפשוטה והבטוחה ביותר.

 

השתלת שן בודדת למחוסרי עצם

כיום יש מגוון פתרונות יצירתיים וחדשניים להשתלת שיניים מתקדמת של שן בודדת. יחד עם זאת חשוב לזכור כי השתלת שן בודדת מבצעים רק במקרים של אובדן מוחלט של השן.

 

שתל בייקון הוא פתרון איכותי אחד, אך הוא כמובן אינו בבת הכל. המלצת רופא השיניים במקרה זה הוא ביצוע בדיקת שיניים מקיפה (אני תמיד ממליץ לכל המכרים שלי לבצע בדיקה יסודית בתשלום בה לא תרגישו צורך "לרצות" את הרופא ולקבל כל תוכנית טיפולית שיציע).

 

בין האפשרויות השונות לביצוע השתלת שן אחת למחוסרי עצם ניתן למצוא:

  1. שתל רגיל – שתל טיטניום אשר ניתן להשתיל במקרים בהם יש מספיק עצם. כמובן שאת השתל הזה ניתן להעמיס באופן מידי (למקרים כמו השתלת שיניים ביום אחד).
  2. שתל פירמדיון – שתל שהוא פרי פיתוח ישראלי, גם הוא שתל קצר. היות והוא נפתח כמו בורג ג'מבו הוא תופס שטח פנים גדול יותר בעצם.

במרפאתנו אנחנו נותנים מענה על פי צורך המטופל, אנחנו דוגלים ברפואת שיניים מינימלית בד בבד עם מענה פונקציונלי ואסתטי מיטבי.

 

השתלת שתלים קצרים במרפאת השיניים בעפולה

"מרפאת שיניים בעפולה טל אליהו" מציעה מגוון פתרונות אסתטיים ופונקציונליים מתקדמים לקהל הלקוחות.

אין לנו פתרון ידוע מראש ובכל חלל פה יש לבחון את המקרה לגופו ורק לאחר קבלת תמונת מצב ברורה יש להציע תכניות טיפוליות שונות, המציבות את בריאות המטופל בראש הרשימה וכמובן עולות בקנה אחד עם הציפיות שלו ועם היכולות הכלכליות שלו.

במרוצת השנים ביצענו השתלות שיניים רבות ואנחנו עדים לתוצאות מצוינות באמצעות השימוש בשתלים מסוג BICON.

אנחנו מזמינים אתכם לקבוע אצלנו בדיקה מקיפה ויסודית לחלל הפה ומבטיחים שנעשה כל שביכולתנו בכדי לשוות לכם מראה אסתטי משובב עם שיניים בריאות.

צרו איתנו קשר בטלפון 072-3937684 – או בטופס המופיע מטה

 

*חשוב להדגיש שאנחנו משתמשים בכל סוגי השתלים והפתרונות ונותנים מענה על סמך המקרה הספציפי בלבד.

 

תכנית דנטלית - השתלות שיניים
תכנית דנטלית בונים בהתאם לצרכים של המטופל ולא לפי רצון המטפל!

 

דבר נוסף שחשוב לדעת הוא שאנחנו מאמינים בטיפול ממושך ואיכותי עם קליטה מצוינת בין השתל לעצם. חשוב להבין ששתלי בייקון מחייבים אותנו לחיבור טוב של שתל – עצם לפני שיקום השתל. ולכן אנחנו דוגלים פחות בטיפולי אינסטנט ויותר נוטים לטיפולים עם יכולת הצלחה גדולה יותר.

ד״ר טל אליהו
ד״ר טל אליהו

רופא שיניים בוגר הדסה משנת 2011. בעל ניסיון רב בטיפולי אסתטיקה ושתלים. ד"ר אליהו עבר השתלמויות רבות בנושא של אסתטיקה והשתלמויות על ידי מיטב המומחים בארץ ובעולם בנושא שתלים וכירורגיה זעירה, מניפולציה של רקמה רכה וכן שימוש בשתלים קצרים.

שתפו את המאמר עם חברים:
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on print
את אלה לא כדאי לך לפספס
חיפוש
מרפאת שיניים ד"ר טל אליהו

מרפאת שיניים בעפולה עם שירות בגובה העיניים ומגוון טיפולים מתקדמים: השתלות שיניים, שיניים תותבות, סיבי זכוכית, ציפוי חרסינה, onlay, הלבנת שיניים בלייזר וכמובן טיפול מסור ואדיב לפה והחניכיים. צרו אתנו קשר בטלפון 072-393-7684 או בטופס המופיע מטה.

למידע וייעוץ מקצועי צרו קשר!
רוצים שנחזור לעוד מידע ויעוץ מקצועי?
למידע וייעוץ מקצועי