Disable Preloader
השתלת שיניים - טוב יותר ממה שחשבת

השתלת שיניים

השתלת שיניים

השתלת שיניים מזמן אינן בגדר מותרות ובזכות התקדמות טכנולוגית מרשימה איננה לעשירים בלבד.
פה האדם הוא בעל חשיבות אסתטית מכרעת אך לא רק.. דמיינו במוחכם אדם בעל שיניים חסרות, מה הקונטציות שעולות לכם? נכון, שיניים הן כרטיס ביקור ובעלות משמעות חברתית עליונה.

אך לא רק, מה עם יכולת הדיבור של האדם, הלא גם היא מושפעת מהשיניים שלנו (אותיות שנחתכות בשיניים), ומה בדבר הפעולה ממנה בני אדם מפיקים את ההנאה הכי גדולה בחייהם – הלעיסה, האין היא תלויה בשיניים שלנו? המסקנה: שיניים בריאות, אסתטיות, המקנות נוחות ולעיסה איתנה הינן בעלות השפעה ישירה על איכות חייו של האדם.

מה בדבר מי שלא זכה לשיניים כאלה? הטכנולוגיה מצאה את הפתרון המושלם בדמות השתלות, המאפשרות לחייך בנוחות, בבריאות ובזוהר.
שתלים דנטליים מהווים תחליף יעיל ואמין לשיניים חסרות וכעוגן בר סמכא לכתרים ותותבות.

אז אם גם אתם זקוקים לתחליף לשיניים ומעדיפים מראה טבעי ואסתטיות מרשימה, השתלת שיניים היא הפתרון האולטימטיבי עבורכם. מדובר בשיטה יעילה מאוד שמוכיחה עצמה יומיום. ראוי לציין כי יעילות השיטה גבוהה מאוד ומחקרים בנושא מציינים שיעורים של מעל ל-95% הצלחה. כמובן, ככל שעוברות השנים כך משתבחים השתלים, איכותם והטכנולוגיה המלווה בתהליך, והאחוזים רק עולים.

בשורות הבאות ניתן לכם סקירה מקיפה אודות השתלת שיניים, נענה על שאלות נפוצות, נציין יתרונות וחסרות של שתלים, נדבר על מחיר של השתלות שיניים, גורמי סיכון שיכולים להשפיע על הצלחת ההשתלה ואף נספק המלצות ודגשים מפי רופא השיניים, קריאה מהנה.

 

אילו שתלים דרושים?

 

שתלים לשיניים הינם התחליף האיכותי ביותר לחוסר שיניים ומשיבים לפה את תפקודו התקין, משפרים את מראה השיניים לאין ערוך ומחזירים את ההנאה מפעולת הלעיסה.

מידע כללי על השתלות שיניים

שתל הינו בורג קטן עם משמעות גדולה לשיקום הפה! השתל משתלב בעצם ומהווה עוגן המספק תמיכה מבנית לכתרים ותותבות קבועות ונשלפות.

שתלים דנטליים עשויים מסגסוגת של מתכות שאינן מעוררות ריאקציות כימיות עם גוף האדם. רובם של השתלים הדנטליים עשויים טיטניום או זירקוניום דו חמצני.

השתלת שיניים מערבת החדרת ברגים באמצעות פעולה כירורגית אל עצם הלסת ומוטמעים שם. שלב ההטמעה אורך מספר שבועות אשר במהלכם העצם בונה את עצמה סביב השתלים בתהליך הנקרא 'אוסטיאואינטגרציה', וכך מתקבע השתל ומושרש בתוך העצם.

 

לאחר שהוחדרו השתלים בהצלחה, הם ישמשו תמיכה מבנית:

 • להרכבת כתרים לשיניים (יחזקו את מבנה הכתר).
 • לשיניים תותבות (בין אם קבועות או נשלפות).
 • לנקודת עגינה ליישור שיניים.
 • לגשרים שמחליפים מספר שיניים.

 

השתלים הדנטליים מגיעים בשתי צורות הברגה נפוצות: הצילינדר והקונוס. הצורה הנבחרת של השתל היא על פי מידת התאמתו למאפיינים הייחודיים של פה המטופל ואין בהבדלים ביניהם כדי להצביע על שוני באיכות הטיפול.

שאלות נפוצות ותשובות הנוגעות להשתלת שיניים

מי צריך השתלת שיניים?

כל מי שחש חוסר בטחון כאשר הוא מחייך, מדבר או לועס עתיד להתאים לביצוע השתלת שיניים.

שיניים חסרות הנגרמות ממגוון מצבים (בין אם מדובר על מצב של ריקבון טבעי, מחלת חניכיים, טראומה או פגם מולד) הן הקנדידט הקלאסי להחלפה בשתלים דנטליים. שתל יהווה פתרון קבוע לאובדן השן ויכול להשתלב ולסייע לטיפולים אחרים להשגת תוצאות טובות יותר (לדוגמה- תמיכה לגשר דנטלי או לכתר המחליף שן חסרה).

 

כיום ישנה התקדמות משמעותית בתחום השתלות שיניים (מיני שתלים צרים, לדוגמה, המאפשרים למספר רב של אנשים לבצע את התהליך) המאפשרת לרוב הזקוקים להשתלות לעבור את התהליך בהצלחה. סקירה מחקרית שנעשתה בנושא מצאה כי במקרים של ירידה בגובהה של העצם האלבאולרית השימוש במיני שתלים מפחית את הצורך בהתערבות בהגדלת עצם וכו'. 


כמובן שיש לבדוק כל מקרה לגופו ויש צורך בהתייעצות עם רופא שיניים על מנת לקבוע את הטיפול היעיל ביותר עבורכם והאם תמצאו מתאימים עבור השתלת שיניים.

כאשר חסרות מספר שיניים ויש צורך בגשר המחליף מספר שיניים יחד, יתכן ולא יהיה מנוס מהרכבת שתלים שיתמכו בגשר.

 

האם ניתן לבצע השתלה בכל גיל ובכל מצב רפואי?

התשובה היא לא, מכיוון שהשתלות דורשות את צורתה הסופית של העצם, ועד גיל 18 ממשיכה העצם בבנייה ובגדילה. לכן לא מבצעים השתלות בגילאים אלו. כאשר מתבגרים ישנם שינויים מבניים אשר חלים בעצמות, וכושר הריפוי הטבעי שלהן נמוך בהשוואה לגיל צעיר יותר, אך אין זה מהווה התווית נגד להרכבת שתלים. גם מטופלים בגילאים מבוגרים יכולים להנות מיתרונם הרב של שתלי השיניים, ובמיוחד לאור העובדה כי הם קהל היעד הנזקק להם הכי הרבה.

 

עם זאת, חשוב לציין שגם מצב בריאותי כמו סכרת לא מאוזנת או לחילופין, שימוש בתרופות כמו ביספוספונטים (המשמשות לטיפול באוסטאופורוזיס), אמנם אינם מהווים התווית נגד חד משמעית לביצוע שתלים, אך מצריכים מחשבה נוספת האם כדאי לבצע שתלים עקב תופעות לוואי שאינן רצויות. לכן, חשוב מאוד לפני בואכם לבצע שתלים לחשוף את הרופא המטפל לכל ההיסטוריה הרפואית שלכם על מנת שיוכל לקבל את ההחלטה הטובה ביותר עבורכם.

 

מה היתרון בשתלים?

שתלים דנטליים הינם הפתרון העמיד והאיכותי ביותר הקיים היום לאובדן שיניים. תוחלת חייו של השתל עומדת על מעל 10 שנים בממוצע, והמגמה רק מאריכה חיים. בנוסף, מאפשרים השתלים תפקוד והתנהלות יומיומית טבעית של חלל הפה, כאילו מדובר בשן הטבעית שלא הוחלפה מעולם.

מחקרים שנערכו בנושא מצאו כי מטופלים בעלי תותבות שלמות (ללא שיניים כלל) הצליחו להפעיל כוח לעיסה הקטן ב-80% מכוח הלעיסה הטבעי שלהם, לעומת כאלה אשר קיבלו גשר הנתמך בעזרת שתלים בלבד, שלהם יכולת הלעיסה הייתה כמעט זהה לכוח הלעיסה הטבעי.

חשוב מאוד לציין שברירת המחדל בלסת תחתונה מחוסרת שיניים היא ביצוע תותבת על גבי שני שתלים לפחות. זאת על מנת להשיג יציבות ואחיזה יותר טובה של התותבת.

 

השתלות שיניים - מרפאת שיניים בעפולה

 

מה החסרון בשתלים?

לצד כל היתרונות מצוי גם הצד השני של המטבע, וכך גם בתהליכי השתלות שיניים.
בשורה תחתונה- השתלות אינן יוצרות שיניים טבעיות, ולכך מספר סיבות:

1. שתל צר יותר משן, ולכן פרופיל הבקיעה מהחניכיים הוא קטן יותר. דבר העלול ליצור מרווח גדול מדי בין השיניים, אשר יכול לגרום לדחיסת מזון.

2. כאמור, שתל מוחדר לעצם ועובר תהליך של חיבור לעצם. אך בניגוד לשיניים, בהן קיימים סיבים המהווים בולמי זעזועים, בשתלים הם לא קיימים ולכן ברגע שמתחיל כאב בשתל הדבר יכול להעיד על כישלונו של השתל.

3. מחיר – בניגוד לשיניים הטבעיות שלכם, אותן ירשתם בגנטיקה ובחינם, לשתלים יש מחיר.

4. התוויות נגד: הגיל, המצב הבריאותי של חלל הפה והמצב הבריאותי הכללי עשויים להשפיע על הצלחת התהליך.

 

האם יש חשיבות לאיכות השתלים הדנטליים?

 • משתנה שחשוב מאוד בתחום ההשתלות הינו איכות השתל בו עושה שימוש רופא השיניים. כאשר משקיעים בחומרים איכותיים צפויים לקבל עמידות טובה יותר ושקט נפשי לאורך זמן רב יותר. לצד האיכות עולה גם פרמטר המחיר, ואיכות עתידה להתבטא במחיר. לכן, בבואכם לבצע השתלות אל תתפתו לבחור ברופא המציע את המחיר הנמוך ביותר. תשאלו את עצמכם מדוע המחיר הוא כזה? ואיך זה עתיד להתבטא… אם כעבור שנתיים או שלוש תצטרכו לעבור את התהליך מחדש, אז יצא שכרכם בהפסדכם, ובראייה רחבה תבזבזו יותר כסף, זמן ותחוו יותר עוגמת נפש ואי נוחות.
 • מקום ייצור השתלים הינו פרמטר נוסף שיכול להעיד על איכותם. שתלים המגיעים מאירופה, ארה"ב או ישראל עומדים בתווי תקן ובדיקות מעבדה מתקדמות.
 • חומר הגלם ממנו עשוי השתל הינו טיטניום או זירקוניה, כאשר שתלים העשויים זירקוניה דומים יותר לצבעי השן הטבעית, מה שמוביל לתוצאה הנראית אסתטית יותר.

 

כמה תעלה השתלת שיניים?

בניגוד לטיפולים אחרים בהם ניתן לקבוע מחיר קבוע, בהשתלות שיניים, המחיר עתיד להשתנות בין מטופל למטופל, וזאת בעיקר בשל ההבדלים בין מצבי הפה השונים בין אדם לאדם.
אלמנטים נוספים שעתידים לתת אותותיהם במחיר של שתל הינם: איכות השתלים, עלות הכתרים או הגשר עליו מונח השתל ומחיר הטיפול עצמו (ישתנה בין רופא שיניים אחד למשנהו).

 

נספק מבט קצר על המשתנים השונים וכיצד באים לידי ביטוי:

מחירים של שתלים דנטליים: ככלל, ישנם המון סוגי שתלים וכאמור איכותם משתנה מאוד. אם אתם חפצים במוצר איכותי שעתיד לשמש אתכם בבטחה לאורך זמן, קחו בחשבון כי הוא יעלה יותר בעת ההשתלה אך יחסוך כסף בטווח הרחוק. שתלים בעלי איכות נמוכה עתידים להינזק בקלות יחסית, וכל תיקון או החלפה יגררו הוצאות מיותרות בעתיד.

 • מחירו של שתל בעל איכות ירודה נע בין 800-1500 ₪ וזה יכלול את עלות הטיפול.
 • שתלים איכותיים יותר ינועו בין 2500-3000 ₪.
 • מבנה לשתל אשר מורכב על השתל עצמו יעלה בין 1000-1500₪ לערך.
 • מחירים אלה אינם כוללים את מחירם של הכתרים המכסים את השתלים (אשר עתידים לנוע בין 1500-2500 ₪).

 

בסקירה קצרה של המחירים ניתן להבין כי מחיר השתלת שיניים יכול בקלות להגיע למחירים הנעים בין 4500 ₪ לבין 10,000 ₪, ועוד היד על הדופק (ישנם מקרים בהם צריך לבצע פעולות נוספות שיכולות לייקר את המחיר, דוגמת השתלת עצם חסרה וכו').

 

מרפאת טל אליהו בעפולה עושה את כל המאמצים על מנת לתת לכם מחיר הוגן, תמורה הולמת ושירות מעולה עבור מיטב כספכם. צרו קשר עוד היום לייעוץ מקצועי וקבלת הצעת מחיר!

 

מהם גורמי הסיכון להצלחת השתלות שיניים?

אמנם רוצים אנו לשמור על עולם אופטימי, אך מחובתנו להביא את המידע האובייקטיבי ביותר שיתן לכל מטופל את התמונה הרחבה ביותר עבור השתלות שיניים.
ישנם גורמי סיכון הפוגעים בהצלחת תהליך ההשתלה, ועישון הוא אחד הבולטים בהם.

סקירה מחקרית נרחבת שנערכה בנושא העישון והצלחת ההשתלות הגיעה למסקנה חד משמעית כי עישון הוא גורם סיכון משמעותי

אין זה אומר כי אם אתם מעשנים לא ניתן לבצע השתלות, אלא צריך לזכור כי העישון עשוי לפגוע בעצם התומכת בשתלים. ככל שההשתלה מסובכת יותר (השתלות המשלבות תוספות עיבוי עצם, הרמת רצפת סינוס וכד'), כך נפגעים סיכויי ההצלחה אצל מעשנים.

גורם נוסף העשוי להשפיע על הצלחת ההשתלה הינו מיקומה.. ככלל, הלסת העליונה הינה בעלת סיכון גבוה יותר לכשלון של ההשתלה. נוסף על כך, אם מדובר באזורים אחוריים אשר בהם מצויים שתלים קצרים יותר שנאלצים לעמוד בעומסי לעיסה ביומכאניים גדולים, כך פוחתים סיכויי ההצלחה.

 

 

 

שתלים זה כואב?

כמובן כי תחושת הכאב הינה אינדיבידואלית, ויש מי שיחוש יותר כאבים מרעהו. אך מניסיון של שנים ניתן לומר כי רוב המטופלים מדווחים שתהליך השתלות שיניים מלווה בפחות כאבים מאשר עקירה. ברוב המקרים דורש תהליך ההשתלה הרדמה מקומית, ולאחר סיום הטיפול יחוש המטופל כאב מקומי קל ותחושת אי נוחות (שהרי 'התעסקו' בפיו וזה נורמלי). עם הכאבים ניתן להתמודד בעזרת משככי כאבים ולחזור לשגרת יומכם.

השתלות שיניים בעפולה – זה עתיד להוזיל את המחיר!

מרפאת שיניים בעפולה, טל אליהו, ממוקמת באזור נוח ונגיש.
מרפאתנו מציעה טיפולים במגוון תחומים, בהתאמה אישית ומלאה לצורכי המטופלים.
השתלות שיניים בעפולה מתבצעות בהתאם לצורכי הלקוח, תקציבו והצורך האסתטי והבריאותי של הלקוח.
אל תתפשרו בכל הנוגע לבריאות הפה ואל תהססו לקבוע בדיקה ראשונית וייעוץ מלא למען עתיד דנטלי בריא.

 

אנא פנו אלינו בכל שאלה בנושא השתלות שיניים או קבעו תור לפגישת ייעוץ ראשונית. אנחנו כאן בחיוך, בשבילכם ואתכם!זקוקים לייעוץ מקצועי ולמידע נוסף? השאירו פרטים

למידע וייעוץ מקצועי
מטופלים יקרים

בעקבות משבר הקורונה ובהתאם להנחיות משרד הבריאות, החל מתאריך 18.3.20 ועד להודעה חדשה ,יתקבלו במרפאה מטופלים הזקוקים לטיפולי חירום ועזרה ראשונה בלבד.
במקרה הצורך ניתן לפנות טלפונית ל-0543888200
בריאות איתנה לכולנו.

מטופלים אשר מגלים תסמינים נשימתיים, חום או התקררות מתבקשים לא להגיע.