סתימות שיניים זה שחור או לבן

סתימות שיניים בעפולה

סתימות שיניים בעפולה, במרפאתו של ד"ר טל אליהו. ד"ר טל עם הסבר מלא ונרחב על סתימות שיניים. מה מומלץ? מה אומר המדע? ומה ממליץ הרופא?

 

עד לפני מספר שנים רובן המוחלט של סתימות השיניים היו סתימות אמלגם. אלו הן סתימות המורכבות מערבוב של מתכות (סגסוגת) שבחלק ממרכיביהן ניתן למצוא את מתכת הכספית ששמה נקשר לא אחת עם בעיות רפואיות אך לא הוכח באף מחקר רפואי כפוגע במטופלים עם סתימות אמלגם.

לאור עובדה זו העלייה ברמת המודעות לאסתטיקת הפה עלתה הדרישה לפתרון שנראה ויזואלית טוב יותר וחלה עלייה חדה בדרישה ל"סתימות לבנות". סתימות לבנות עשויות מחומר מרוכב, פולימר של רזין ושל קוורץ טחון עד דק.

סתימה לבנה וסתימת אמלגם

כפי שניתן להבין לא הכל הוא שחור ולבן, מלבד הסתימות הסופיות בפה שלכם. התחום האפור הוא ההשוואות השונות בין הסתימות וההתאמה שלהן לפה.
מהם ההבדלים בין הסתימות השונות, מהן היתרונות של כל אחת מהסתימות על פני מקבילתה? האם לרוץ ולהחליף את הסתימה בשן? ועל אילו סתימה עתיד להמליץ רופא השיניים שלכם?

יתרונות וחסרונות סתימת האמלגם

סתימת האמלגם הינה סתימה חזקה ועמידה לאורך זמן רב (יותר מאשר מקבילתה, הסתימה הלבנה).
כמו כן, עלותה נמוכה יותר ולכן כלכלית יותר לקהל רב.

שני חסרונות מרכזיים מיוחסים לסתימת האמלגם, האחד הינו תכולת הכספית המצויה בה. החיסרון השני הינו הפן האסתטי, צבעה המתכתי  (בעל הגוון הכהה) נראה פחות טוב ופחות טבעי בחלל הפה.
חסרונות נוספים הינם רגישותה הרבה לטמפרטורות והצורך בהסרת חומר שן רחב יותר משאר סתימה לבנה. כלומר, תחושו רגישות גדולה יותר לחום וקור לאורך תקופת זמן ארוכה יותר מאשר סתימה לבנה והנזק בחומר הטבעי עלול להיות גדול יותר.

יתרונות וחסרונות סתימה לבנה

כפי שבוודאי כבר הבנתם סתימה לבנה אסתטית הרבה יותר, היא בעלת גוון הזהה לגוון הטבעי של השן ולכן תאפשר חיוך אחיד. סתימה לבנה איננה מכילה כספית וניתנת לתיקון באופן קל יותר מאשר מקבילתה (לא דורשת את הורדת כל הסתימה) והיא נצמדת לחומר השן ואינה דורשת הורדה נרחבת של חומר שן בריא.

החיסרון המרכזי הינה העלות, היא יקרה יותר מאשר סתימת האמלגם. בנוסף, היא פחות עמידה ויציבה ממקבילתה (אך זהו עניין זמני שבשנים הקרובות צפוי להשתנות). חשוב להבין כי סתימה לבנה דורשת מיומנות גבוהה יותר של רופא השיניים מכיוון שהיא רגישה לנוכחות של רוק בזמן ביצוע הסתימה. בשל מורכבותה היא דורשת זמן ביצוע ארוך יותר.

החלפת סתימה שחורה בלבנה

על פי המלצת משרד הבריאות אין הצדקה להחליף את סתימת האמלגם בסתימה לבנה מסיבה בריאותית. כלומר, נוכחות הכספית בפיכם איננה הוכחה כמהווה גורם סיכון. מתי יש להחליף את הסתימה? כאשר מתעורר צורך בריאותי אמתי (במקרה של עששת או שבר בסתימה הנוכחית).

סתימות שיניים בעפולה – על איזו סתימה ממליץ הרופא?

מרפאת שיניים טל אליהו בוחנת כל מקרה לגופו, עורכת בדיקה מקיפה של חלל הפה, שוקלת את האופציות וכמובן מתחשבת ברצון ויכולת הלקוח. על סמך שקלול כל הנתונים ושקיפות מלאה מחליטים על האופציה הטובה יותר לחומר הסתימה.

מתגוררים באזור עפולה או הסביבה? חושבים שאתם זקוקים לאחת? סתימות שיניים בעפולה במרפאתו של ד"ר טל אליהו – מזמינים אתכם לביקור במרפאתנו בעפולה, לבחינת כדאיות הרכבת סתימה.

 

שאלות נפוצות בנושא סתימות שיניים

סתימה לבנה או אפורה?

כל מקרה לגופו, אנו במרפאת השיניים, עורכים בדיקה מקיפה של חלל הפה, שוקלים את כל האופציות וכמובן מתחשבים ברצון וביכולת הכלכלית של הלקוח. באופן כללי סתימה לבנה תתאים במקרים בהם נדרשת אסתטיקה גבוהה יותר, כגון שיניים קדמיות. במקרים בהם הסתימה היא במקום שאינו נגלה לעין אז סתימה אפורה (אמלגם) יכולה מאוד להתאים.

לכמה זמן מחזיקה סתימת חור בשן?

סתימות בשיניים מיועדות להחזיק מעמד זמן רב, בחלק מהמקרים זה יכול להגיע לעשרות שנים. דאגו להקפיד על שמירת היגיינת פה טובה לאחר הטיפול על מנת להאריך את אורך חיי הסתימה. סתימה לבנה מחזיקה פחות זמן מאשר סתימה אפורה (אמלגם) אך יחד עם זאת אסתטית הרבה יותר, משתלבת ומתמזגת עם יתר השיניים בפה.

מה עושה הרופא כשיש סתימה?

טיפול מסוג זה מורכב מהשלבים הבאים: הרדמה מקומית כדי לאלחש את האזור, הסרת עששת מהשן, עיצוב חלל השן כדי להכינו לסתימה, מילוי הסתימה, ליטוש השן והתאמת העיצוב הסופי.

האם סתימה כואבת?

ממש לא, הדבר היחיד שמרגישים זה את זריקת ההרדמה המקומית, לשבריר שנייה לפני שמתחילים וזה חולף מיד.

 

סתימות שיניים בעפולה - טל אליהו

אולי יעניין אותך גם:

טיפולי שיננית בעפולה

רוצים שנחזור לעוד מידע ויעוץ מקצועי?
למידע וייעוץ מקצועי