הכן שינייך לקיץ

טיפולי שיניים בחורף

טיפולי שיניים בחורף

טיפולי שיניים בחורף נשמע כמו התחלתו של סיפור אימה או חשיבה יוצאת מן הכלל, של מי שמגדיל ראש ומכין את עצמו לחודשי הקיץ החמים, בהם ירצה להיראות במיטבו.

תכניות טיפול דנטליות מורכבות דורשות זמן בו יתכנו זמנים בהם יחסרו שיניים, תהיה נפיחות ויידרש זמן ריפוי ארוך. אין זמן מתאים יותר מחודשי החורף הקרים, נטולי האירועים החברתיים לתכנית טיפולים שכזו.

נתון חשוב מאוד שיש לזכור כאשר מתחילים טיפולי שיניים מורכבים הוא זמן הריפוי והשפעתו על הצלחת הטיפול. בניגוד לפרסומים המבטיחים הרים וגבהות ביום אחד (השתלות ביום אחד וכד') מומלץ לבצע טיפולים שיאפשרו הסתגלות למצבים החדשים ויבטיחו זמן ריפוי מיטבי.

אם עדיין לא השתכנעתם כי עכשיו הוא הזמן המתאים ביותר להתחלת טיפולים אז אולי תרצו לשמוע את העובדה הבאה: השתלות שיניים, הרכבת כתרים, ביצוע תותבות ושאר טיפולים אסתטיים מוצלחים דורשים בממוצע 4-8 חודשים למתן תוצאות אופטימליות, התרצו לבלות את חודשי הקיץ החמים במרפאת השיניים או בים?

אילו טיפולי שיניים כדאי להתחיל כבר היום?

אם השכלתם לעשות את ההחלטה הנכונה ולטפל בשיניים שלכם אז יפה שעה אחת קודם. אל תמתינו לחודשי הקיץ החמים לטיפולים אלקטיביים כגון השתלות שיניים, הרכבת כתרים, תותבות וציפוי חרסינה. גשו עוד היום והתייעצו עם רופא שיניים מומלץ לבניית תכנית הטיפולים, לאלתר.

השתלות שיניים והרכבת כתרים

השתלות שיניים איכותיות והרכבת כתרים דורשים תהליך מורכב, מבוקר וסבלני בדרך לתוצאות בעלות סיכויי הצלחה גבוהים.
מראה אסתטי ובריאות איתנה דורשים הכנה מדוקדקת, בחינה מעמיקה של מצב חלל הפה והכרות עם מצבו הרפואי של המטופל.

לאחר שהתקבלה תמונה רחבה והוחלט על ביצוע השתלת שיניים עוברים לשלב החדרת השתלים אל תוך הלסת וזאת באמצעות קידוח זעיר. לשלב זה בלבד תקופת החלמה של שלושה עד שישה חודשים!!!

משנחשף השתל ישנן מספר אפשרויות וכאשר הדבר אפשרי מורכב כתר זמני (נקרא גם העמסה מידית) שיגן על חומר השן, יספק תמיכה מבנית ויעניק תחושה של השן העתידה להיות מוצבת במקום. שלב זה הוא חשוב מאוד לתהליך ריפוי הולם.

למד הרכבתו של הכתר הזמני יילקחו מידות להתאמתו של הכתר הקבוע אשר יודבק באופן זמני, יעבור גימור נוסף בהתאם להתאמתו עד אשר יודבק שוב באופן קבוע.

שיניים תותבות

שיניים תותבות הן תחליף שיניים העשוי מחומרי אקרילי. ניתן לבצע השלמה של שן אחת או יותר באמצעות התותבות ולמטרות שונות: מידיות, לאורך זמן ואף קבועות.

כאשר עוקרים שן ולא רוצים להישאר עם חלל חסר אז שן תותבת יכולה להוות פתרון. השן התותבת תחליף את השן שנעקרה ותספק יציבות מבנית שתמנע שינויים נוספים בחלל הפה. שן זו איננה מותאמת על פי מידות מדויקות ולכן יש לה חסרון אסתטי ומצריכה טיפולים משמרים לאורך זמן הימצאותה (ריפוד אחת למספר שבועות).

ישנן גם שיניים תותבות זמניות, לתקופת זמן של מספר חודשים, המשמשות בעיקר כפתרון זמני בעת ביצוע תכנית טיפולים מורכבת ועד הרכבת שיניים תותבות קבועות או השתלת שיניים. תותבות זמניות מאפשרות למטופל להמשיך ללעוס ולשמור על איכות חייו עד הרכבת תחליף קבוע.

כאשר יש בפה שתלים קבועים או שיניים בריאות שמסוגלות לתמוך בתותבות קבועות אז יהיה אפשר לספק השלמה קבועה של השיניים. תותבות קבועות הן חלופה זולה ביחס לשתלים וכתרים וכאשר מתבצעים ברמה גבוהה גם מספקים פתרון אסתטי נהדר.

ציפוי חרסינה לשיניים

טיפול אסתטי שצובר תאוצה בשנים האחרונות הוא ציפוי השיניים הקדמיות בשכבת חרסינה דקיקה ונעימה למראה. קודמת לציפוי השחזה קלה של שכבת האמייל, המתבצעת תחת הרדמה מקומית, ובסיומה יתברר אם ניתן להדביק ציפוי חרסינה קבוע או לבצע שחזור זמני לזמן הסתגלות.

ציפוי חרסינה לשיניים הוא פתרון אסתטי יוצא מן הכלל למי שצריך לשפר את המראה של שתי שיניים קדמיות לפחות (כאשר העדיפות היא לכל הארבע השיניים הקדמיות שישמרו על גוון ומראה אחיד).

גם תהליך הרכבת ציפוי השיניים בחרסינה אורך זמן ודורש מספר פגישות אצל רופא השיניים. לפיכך, צריך לקחת בחשבון את הזמן הצפוי, להיערך בהתאם ולבחור בתבונה את העת המתאימה לביצוע הטיפולים.

כמובן כי כאשר בכאבי שיניים או טיפולי חירום אז כל הנאמר בשורות הללו אינו תקף והזמן המיטבי להגעה למרפאת השיניים הוא בהקדם האפשרי.

מערך שיקום הפה במרפאת השיניים בעפולה 'טל אליהו' מספקת מעטפת מלאה למטופלים להשגת תוצאות אסתטיות ותפקודיות. אנו מזמינים אתכם עוד היום ליצור איתנו קשר ולתאם פגישה לבניית תכנים טיפולים בחורף, שתיתן אותותיה במהרה ותכין אתכם לקיץ נעים, שטוף שמש ונטול מרפאות שיניים.

 

הלבנת שיניים בלייזר

אחד הטיפולים שצובר יותר ויותר תאוצה הוא הלבנת שיניים בלייזר. מודבר על הבהרה של השיניים הטבעיות עד לרמה של 9 דרגות הבהרה.

הלבנת שיניים בלייזר מתרחשת בטיפול אחד במרפאה וממשיכה בבית המטופל יחד עם ערכת הלבנה למשך 10-14 ימים.
בין לבין יצטרך המטופל לשמור על היגיינה אוראלית קפדנית ולהימנע מצריכת משקאות ומזונות העלולים להכתים את השיניים.

הלבנה לשיניים בלייזר היא אחת השיטות היעילות ביותר להלבנת שיניים מידית ללא צורך בפעולות פולשניות או שימוש באמצעים מלאכותיים כגון ציפוי חרסינה המורכבים על חזית השן.

 

מרפאת שיניים בעפולה המתמחה באסתטיקה מתקדמת

אם אתם מחפשים מרפאת שיניים בעפולה המתמקדת בטיפולים אסתטיים מתקדמים לצד פונקציונליות מירבית אז הגעתם למקום הנכון.

אנחנו מזמינים אתכם להגיע אלינו לבדיקה מקיפה בה נבחן תכניות טיפול מתאימות לאחר בדיקת חלל הפה שלכם.

לאחר הבדיקה נקבל תמונת מצב של חלל הפה ונבחן את החלופות הטובות ביותר עבור קהל המטופלים שלנו.

צרו קשר, הצטרפו למשפחה של מטופלים שנהנים מהשירותים שלנו, ותהנו מחיוך בוהק ומבריק שילווה אתכם ואותנו.דר טל אליהו רופא שיניים
ד״ר טל אליהו רופא שיניים בוגר הדסה משנת 2011. בעל ניסיון רב בטיפולי אסתטיקה ושתלים. ד"ר אליהו עבר השתלמויות רבות בנושא של אסתטיקה והשתלמויות על ידי מיטב המומחים בארץ ובעולם בנושא שתלים וכירורגיה זעירה, מניפולציה של רקמה רכה וכן שימוש בשתלים קצרים.


רוצים שנחזור לעוד מידע ויעוץ מקצועי?
למידע וייעוץ מקצועי