Disable Preloader
איך לבחור רופא שיניים לילדים?

איך לבחור רופא שיניים לילדים?

רופא שיניים לילדים בעפולה

רופא שיניים לילדים הוא הרבה מעבר לאיש מקצוע מיומן ומקצועי, שהרי מדובר ביצורים הרכים שלנו, שזקוקים למעטפת חמימה וטיפול מלטף. ואם בטיפול עסקינן אז חייב לדעת כי ילדכם אכן זקוקים לליווי שלכם, כמבוגרים שמהווים עבורם דמות לחיקוי, כמטפלים אשר מלווים אותם מנשימתם הראשונה ובצעדיהם הראשונים וכדמות שתדחוף אותם לטיפולי שיניים ראשונים עם בקיעת שיני החלב.

 

שיני החלב של הילדים ילוו אותם עד גיל מצווה לערך והן ישאו במשקל במשמעותי בהכנת המנשך לשיניים הקבועות. הן יתמודדו עם סוכרים, חבלות ושאר מרעין בישין ומשכך זקוקות לטיפול והשגחה.

 

הטיפול בשיני הילדים מתחיל כבר מבצבוץ שיני החלב הראשונות, כבר בבקיעתן רצוי לנקות בעדינות רבה ובעזרת מטלית לחה את סביבת השן. כאשר יבקעו כל השיניים יצטרכו ילדיכם לעבור לצחצוח באמצעות מברשת שיניים עדינה מאוד ובעלת רכות מלטפת שמתאימה לחלל הפה שלהם.

מרפאת שיניים לילדים

מומלץ לבצע את הביקור הראשון במרפאת השיניים עם בקיעתן של השיניים הראשונות ולכל המאוחר לאחר שבקעו כל שיני החלב. ביקור ראשון של ילדים אצל רופא השיניים הוא למטרת בדיקת תקינות סדר הבקיעה וכיוון השיניים.

לאחר שנבדק הילד ונמצא כי הכל תקין אז תצטרכו לחזור לביקורת אחת לחצי שנה, וזאת למטרת שמירה והקניית הרגלים בטוחים ובריאים לילד.

חשוב מאוד להבהיר, שרפואת השיניים היום שונה מאוד ממה שהכרנו אותה בתור ילדים, היום רפואת השיניים מכילה מאוד את הילד ומטפלת בו כבצמר גפן, על מנת ליצור חוויה חיובית ככל הניתן.

לאחר שהבנו את הצורך בטיפולים ואת הזמן הנכון להגיע לרופא נותר רק לבחור את הרופא הנכון עבור הילד שלכם, אבל איך עושים זאת? איך בוחרים את "האחד" שלא יגרום ליקירכם לחשוש ולפתח פוביה מאיש המקצוע?

6 המלצות לבחירת רופא שיניים לילדים

1. רופא שיניים אדיב, חייכן ועם גישה חיובית. אמנם הדברים נשמעים ברורים וכל אחד היה רוצה רופא שיניים שיחייך אליו, יסביר לו בסבלנות ובנועם ויאפשר לו לחוות את הטיפול כחיובי, אך על אחת כמה וכמה כאשר מדובר בילדים אשר עושים את צעדיהם הראשונים לעבר כיסא המטופל.

אם יש לכם היכרות מקדימה עם רופא השיניים אז בוודאי זכיתם לראות ולהכיר את אופיו ולחוות איך זה מרגיש בכיסא המטופל. אם הייתה לכם חוויה נעימה אז קרוב לוודאי כי גם ילדכם יחווה זאת.

2. מרפאת שיניים עם אזור המתנה נעים בה הילד יוכל לבלות את הזמן לפני הטיפול. חשוב מאוד לשמור על רגיעה של הילד בטרם נכנס לטיפול שיניים. כמובן כי גם למזג ההורים משקל רב והילד יושפע מאוד מחוסר שקט של אמו או אביו. לכן, הגיעו למרפאת השיניים כאשר הילד עירני, בשעות בהן הוא נמרץ ולכם יש מרגוע. אל תגיעו כאשר אתם ממהרים מאוד ומשרים על הילד אווירת לחץ.

3. רופא שיניים וצוות מטפלים המצויד בהמלצות עבור ילדכם: כיצד לצחצח נכון, איזה מברשת תועיל לו, כמה פעמים ביום יש לנקות את השיניים, האם יש צורך במשחת שיניים ספציפית וכד'. רופא שיניים לילדים צריך להיות מעיין נובע של ידע ולהיות מעורה בכל החידושים המעורבים בעולם רפואת השיניים. כך תדעו כי ילדכם זוכה לטוב ביותר ויוצא מהטיפול כאשר יש לו כלים להמשך ולשמירה על חלל הפה שלו.

4. רופא שיניים מומלץ לילדים – ישנן דרכים למצוא המלצות על רופא שיניים לילדים בעיר מגוריכם. אם ניקח את העיר עפולה לדוגמה אז ישנן קבוצות רבות בפייסבוק של שיתוף מידע והמלצות של הורים על רופא שיניים בעפולה ואפילו על שיננית מתאימה. כל שנותר לכם הוא לחפש בדקדוק ולשאול הורים שהיו בנעליכם.

5. מרפאת שיניים שעושה שימוש בחומרים הטובים והנכונים ביותר לחלל הפה של הילדים. לא מספיק להיות רופא מוכשר, בעל ידע מקצועי רב וגישה נכונה, יש צורך גם בשימוש בחומרים הנכונים והאיכותיים עבור שיני הילד. יש לוודא עם הרופא המטפל כי מה שנכנס לפה הילדים נבדק, הוא בעל תו תקן מחמיר ולא יזיק לבריאות הילד בעתיד. אל תטעו לחשוב כי זה בהכרח אומר יקר יותר… חומרים איכותיים לא תמיד ישאו את תווית המחיר הגרנדיוזית. מנגד, אל תתפתו לבחור בחלופות הזולות ביותר ותשאלו מדוע המחיר הוא זול בהשוואה לטיפולים אחרים.

6. הגישה היום ברפואת שיניים היא לזהות בעיות התפתחותיות, הן סקלטליות (ברמת העצם) והן דנטליות (ברמת השיניים) בשלב מוקדם ולטפל בהם בהקדם על מנת למנוע טיפולים מורכבים ומסובכים בעתיד. לכן, חשובה מאוד בדיקה שיניים תקופתית לזיהוי בעיות אלו ולא פחות חשוב מכך רופא שיניים המעורה בפרוצדורה.

 

ילדים אצל רופא שיניים

9 טיפים לשמירת חלל הפה של הילד

1. לכל ילד מברשת שיניים ייחודית – לא מעבירים מברשות בין ילדים. כאמור, על המברשת להיות מאוד עדינה (soft).
2. את מברשת השיניים יש להחליף אחת לשלושה חודשים.
3. על הילד לחבב את טעם משחת השיניים ולכן יש לבחור שתהיה לרוחו ולטעמו. חשוב להקפיד כי ריכוז הפלואוריד במשחה יתאים לילדים (PPM 500).
4. כאשר הגיעו הילדים לעצמאות ורוצים לצחצח בעצמם אז תתנו להם לעשות זאת והשלימו את המלאכה בעצמכם (עד הגעתם לגיל 7-8 לערך).
5. בגילאים צעירים חיקוי ההורים מאוד מועיל לילדים והדבר נכון גם לצחצוח. לפיכך, במזן שאתם מצחצחים תדאגו כי ילדכם צופה בכם ותסבירו לו בפרוטרוט את שלבי הצחצוח.
6. בעת הצחצוח יש להקפיד גם על ניקוי הלשון (יש לצחצחה בעדינות). זה יאפשר את הסרת רובד החיידקים, מניעת דלקות חניכיים מניעת הבל פה.
7. אל תתנו לילדכם להירדם עם בקבוק ובו משקה ממותק, זה בהחלט יפגע בשיניו.
8. מנעו מילדכם ממתיקים אשר נדבקים לשיניים (אין צורך למנוע כל חטיף מסוכר שכן הפלואוריד במשחות השיניים מגן מפני מפגעי סוכר). אך כן להימנע מכל מה שנשאר דבוק וקשה להסירו.
9. אם הילד נפל או נחבל בפיו השתמשו בג'יל כלורהקסידין (ידוע בשם קורסודיל ג'יל אז כדאי שיהיה בבית) למריחה על חניכי הילד וזאת עד לביקור אצל הרופא.

מוזמנים למרפאת השיניים בעפולה

ד"ר טל אליהו, רופא שיניים לילדים עם מרפאה מזמינה ונוחה בעיר עפולה. טל, אב לארבעה מלאכים (לכל הורה יש מלאכים משלו:), מרגיש מאוד בנוח בקרבת ילדים ומעביר לכם את תחושת הנינוחות והרוגע.

בין טיפולי השיניים לילדים הניתנים במרפאתנו ניתן למצוא טיפולי מניעה, שימור ואף אסתטיקה: בדיקה כוללת של חלל הפה, ניקוי שיניים, הנחת פלואוריד במקרי הצורך, איטום חריצים, סתימות שיניים, טיפול בנזקי עששת ואף הרכבת כתרים. טיפולי אסתטיים יעשו אך ורק במקרים בהם אין ממנוס מטיפול אחר.

אם גם אתם רוצים לתת לילדכם לחוות טיפולים מועילים שישאירו אותם עם טעם טוב ויפחיתו את הפחד מרופא השיניים אז אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר ולהגיע לבדיקה מקיפה.דר טל אליהו רופא שיניים
ד״ר טל אליהו רופא שיניים בוגר הדסה משנת 2011. בעל ניסיון רב בטיפולי אסתטיקה ושתלים. ד"ר אליהו עבר השתלמויות רבות בנושא של אסתטיקה והשתלמויות על ידי מיטב המומחים בארץ ובעולם בנושא שתלים וכירורגיה זעירה, מניפולציה של רקמה רכה וכן שימוש בשתלים קצרים.


    רוצים שנחזור לעוד מידע ויעוץ מקצועי?
    למידע וייעוץ מקצועי