שיקום הפה - ערך עליון

שיקום הפה

שיקום פה

שיקום הפה הוא מערך טיפולים להשבת התפקוד המיטבי יחד עם חתירה לרמת אסתטיקת שיניים מרהיבה. פה המתפקד בצורה תקינה, עם רמת אסתטיקה גבוהה הוא בעל ערך רב הן מבחינה בריאותית והן מבחינה חברתית.

מגוון הטיפולים הקיימים תחת מערך שיקום הפה נעים מטיפולים פשוטים, כגון: סתימות שיניים, טיפולי שורש, הלבנת שיניים, הבהרת שיניים וביצוע כתרים, ועד טיפולים מורכבים יותר דוגמת השלמות חוסרים בשיניים, השתלות מורכבות ובעיות סגר.

שיקום הפה מצריך חשיבה רחבה, תכנון מעמיק ועבודה מסודרת על מנת להשיג תוצאות אולטימטיביות. חלק מהטיפולים יצריכו יום עבודה אחד וחלק גם מספר חודשים אך בעזרת תכנון מקיף ועבודה נכונה התוצאות יהיו נהדרות והחיסכון הכספי ללקוח יהיה ניכר.

 

מטרת שיקום הפה

שחזור השיניים המקוריות של המטופלים שנועד להציל שיניים פגועות, שחזור שיניים חסרות, השבת כושר הלעיסה, מנשך תקין ואסתטיקת שיניים מירבית הם המטרות העיקריות בשיקום הפה. אמנם המטרות זהות בשיקום הפה, אך הדרכים להשגת התוצאות הן רבות וכוללות טיפולי שיניים רבים ורופאי שיניים המחזיקים בתפיסות שונות.

בבואכם לקבוע טיפולים הנמנים על מערך שיקום הפה הקפידו לבחור ברופא בעל מקצועיות בתחום השיקום, אשר יעבוד עם תכנית אסטרטגית ברורה ויתאים לכל מטופל את הטיפול הייעודי והייחודי לו, ובצורה הטובה ביותר שתבטיח פה מחייך.

רופא השיניים שיופקד על שיקום הפה שלכם כמוהו כמפקד צבא עליון שיהיה בעל יכולות הפיקוד והשליטה (יפנה למערך בדיקות הכרחיות ומומחים להשלמת הטיפולים), יבצע בעצמו את הפעולות המורכבות וידע מה מצבו של המטופל בכל שלבי הטיפול.

 

מטרת שיקום הפה - רופא שיניים

שיקום פה עשה לי חור בכיס

אז יש לכם חור בשיניים ואינכם רוצים גם חור בכיס..
האם יש הצדקה לתשלומים כל כך גבוהים עבור שיקום הפה? האם יש אפשרויות חלופיות? מהם הגורמים המשפיעים על המחיר?
אנשים רבים סובלים מכאבי שיניים, רמת אסתטיקה ירודה וחוסר נוחות, אך נמנעים מלפנות לרופא השיניים בשל העלויות הגבוהות הכרוכות בטיפולי שיניים.

מה משפיע על המחיר של שיקום הפה?

 1. בראש ובראשונה מצב השיניים ומצב הפה. מגיל צעיר מנסים לחנך אתכם לשמירה על חלל הפה, להגביר את המודעות אודות טיפולים שוטפים ולכוון אתכם לתחזוקה מונעת. מדוע? מכיוון שנזק שלאחר מעשה טומן בחובו כאבים מיותרים ולרוב הוצאות מיותרות. כאשר מדובר בטיפולי שיניים, לרוב יהיה מחיר התחזוקה נמוך יותר ממחיר שיקום הפה.
  כאשר מגיע מטופל עם רמת תחזוקה ירודה מאוד, ידרשו טיפולים רבים כגון: סתימות, עקירות, טיפולי שורש, טיפול בעששת ועוד טיפולים רבים שעשויים לייקר את המחיר. ככלל, ככל שידרשו יותר טיפולים, כך יאמיר המחיר. משתנה נוסף שנכנס לאותה משוואה הוא זמן עבודתו של הרופא, ככל שידרשו יותר שעות עבודה, כך עתיד המחיר לעלות.
 2. איכות החומרים – גם רופא השיניים נאלץ לשלם עבור החומרים בהם הוא משתמש וחומרים שונים הינם בעלי עלויות שונות. לדוגמה, כתר זירקוניה יקר יותר מכתר חרסינה, סתימה לבנה יקרה יותר מסתימת אמלגם, ועוד כהנה וכהנה. זכרו כי תקבלו את מה ששילמתם עליו, ולפיכך טיפול זול מדי צריך להדליק אצלכם נורה אדומה אודות איכות החומרים. מנגד, גם מחיר יקר מאוד אינו מבטיח איכות…
  פרמטר נוסף שמשפיע על המחיר הינו הטכנולוגיה בה עושה שימוש הרופא. לכן, כדאי לבדוק זאת מראש ולבחון האם זה מצדיק הוצאות נוספות.

 

מתי צריך שיקום פה?

בין אם מדובר ברמת השן הבודדת ובין אם מדובר בשחזור המשנן כולו- ישנם מקרים רבים בהם יש צורך בשיקום.

ישנן בעיות שיניים מולדות (אשר עברו אלינו בתורשה) וישנן כאלה "שזכינו" להן בעמל רב (שינוי בצבע השיניים, פגיעה בחומר השן, טראומה ועוד).

גם דלקות שיניים כרוניות יכולות להצביע על צורך בטיפולי שיקום. מגמה נוספת הצוברת תאוצה הינה חריקת השיניים, בה מתבצע הידוק של השיניים (בדרך כלל באופן לא מודע ובמהלך השינה) וגם תופעה זו מצריכה התערבות שיקומית.

שיקום הפה יכול לכלול השלמת שן, ציפוי חרסינה, כתרים לשיניים, שתלים, גשרים, סד לילה וגם תותבות.

 

איך לבחור רופא שיניים לשיקום הפה?

רבים מחפשים רופא שיניים מומלץ בתחום זה או אחר, אך כאשר מדובר בשיקום הפה ישנם טיפולים רבים ושיקולים רבים המתווספים למשוואה.

אם קיבלתם המלצות ממטופלים הנהנים מפה בריא, בעל חזות אסתטית מרשימה ומדברים טובות על רופא השיניים, אז אתם בדרך הנכונה.

היחס לו תזכו מרופא השיניים הוא שיקול חשוב לא פחות, מאחר ושיקום הפה יכול לערוך מספר פגישות (שימשכו על פני מספר חודשים), וכדאי שיהיה זה בסבר פנים יפות, חיוך ורצון להגיע לטיפול הבא.

 

רופא שיניים בעפולה - שיקום הפה

שיקום הפה בעפולה

מה עפולה? זה רחוק לי..
בנוגע לטיפולים רבים, ניתן להסתפק בטיפול מקומי ולבחור את רופא השיניים על פי קירבה גאוגרפית. אך כשמדובר בשיקום הפה, שמצריך ראייה רחבה, תכנית טיפולים מעמיקה ומקצועיות ללא פשרות, לא המרחק הוא המדד.

זכרו כי שיקום הפה עתיד להתבטא בכל יום מחייכם, ובשביל זה שווה גם להרחיק!

אז אם נשארתם איתנו עד עתה ושרדתם את החשש מבירת העמק – עפולה – אתם במקום הנכון.

מרפאת השיניים טל אליהו בעפולה כוללת צוות מנוסה עם נסיון וידע רב בשיקום הפה. הטיפול הטוב ביותר, עם חיוך ומסירות!

צרו קשר וקבלו ייעוץ ותמונת מצב מלאה של הפה שלכם

 

לסיכום, שיקום הפה אינו תלוי גיל, אינו תלוי מרחק ולוקח בחשבון ליקויים מולדים ונרכשים. בין אם מדובר בנער צעיר ובין אם מדובר באדם בגיל גבורות יש מה לעשות בנידון ואין צורך להימנע מטיפולים עקב דעות קדומות או חשש מהטיפול.

אורך טיפולי שיקום הפה משתנה ממטופל למטופל ויכול להתבצע בטיפול אחד או להתפרש על פני מספר טיפולים (תלוי במצב האינדיבידואלי של כל מטופל ומטופל).דר טל אליהו רופא שיניים
ד״ר טל אליהו רופא שיניים בוגר הדסה משנת 2011. בעל ניסיון רב בטיפולי אסתטיקה ושתלים. ד"ר אליהו עבר השתלמויות רבות בנושא של אסתטיקה והשתלמויות על ידי מיטב המומחים בארץ ובעולם בנושא שתלים וכירורגיה זעירה, מניפולציה של רקמה רכה וכן שימוש בשתלים קצרים.


  רוצים שנחזור לעוד מידע ויעוץ מקצועי?
  למידע וייעוץ מקצועי
   דילוג לתוכן