Disable Preloader
סיפור מקרה על אישה שרק רצתה חיוך יפה

שיניים לבנות באמצעות ציפוי חרסינה

ציפוי חרסינה לשיניים
לייעוץ מקצועי - צרו איתנו קשר
לייעוץ מקצועי - צרו איתנו קשר

אנחנו מכירים את החיוך ההוליוודי המושלם ויודעים שהוא מושא חלומותיהם של אנשים רבים. אנחנו גם יודעים שזהו חלום שבהחלט אפשר להגשים ודווקא במרפאת השיניים. מתברר שציפוי שיניים מחרסינה משפר פלאים את מראה השיניים והפה, מחזק את ביטחונם העצמי של המטופלים ומסייע להם להתגאות בחיוכים הרחבים והיפים שהם תמיד רצו.

אפשר למצוא ברשת מידע רב על טיפול בציפוי שיניים, על יתרונות הטיפול וגם על חסרונותיו, על איכות חומרי הציפוי ועל העדפותיהם של רופאי השיניים. אך במקום לתעות בסבך המידע האינטרנטי החלטנו לעשות לכם חיים קלים ולשאוב מידע ישר מהמקור ולשמוע מהדוקטור מה צריך לדעת לפני שמתחילים טיפול בציפוי שיניים.

ד"ר טל אליהו, רופא שיניים שרפואת השיניים היא האהבה הגדולה ביותר שלו זה 12 שנים, מסביר שהדרך הטובה ביותר ללמוד על אחד הטיפולים השמרניים ביותר ברפואת שיניים – טיפול בציפוי חרסינה – היא באמצעות סיפור אמיתי מהמרפאה.

כשאנחנו לא מרוצים ממראה השיניים שלנו

"כשפגשתי בראשונה את המטופלת, צעירה נמרצת בת 70, מורה למוזיקה שמלמדת בני נוער, היא כבר ידעה מה היא רוצה. היא אמרה לי שהיא רוצה לצפות את השיניים בציפוי חרסינה כדי שיהיה לה חיוך יפה יותר". היו לה שיניים קטנות מאוד ואפורות, וסימני השחיקה של הגיל כבר ניכרו בהן. לא היה לה ספק שהיא חייבת לשפר את מראה שיניה כדי שתוכל לחייך בביטחון בעת שהיא מחמיאה לתלמידיה על הישגיהם. והיא הייתה די נחרצת בעניין".

ציפוי חרסינה

טיפול בציפוי חרסינה לשיפור החיוך

ד"ר אליהו מסביר שציפוי חרסינה הוא למעשה ציפוי למינייט העשוי משכבות דקות של חרסינה ומודבק על השיניים. "יש כמה אפשרויות טיפול בתחום ציפויי השיניים. אפשר לבחור למשל בציפוי בחומר קומפוזיטי. זוהי בעצם שכבה לבנה העשויה מחומר הסתימות שאנחנו מכירים. אפשר גם לבחור בציפוי קריסטלי. עקרונית אני ממליץ פחות על הציפויים האלה כיוון שצבעם דוהה ומשתנה בחלוף הזמן".

ההמלצה על ציפוי חרסינה הייתה כמעט מיידית והתאימה לרצונה של המטופלת.

[test]

אפשר לצפות שיניים גם במקרים מורכבים

ד"ר אליהו מספר על המצב המורכב שמצא בשיניה של המטופלת בבדיקה הראשונית. "המטופלת רצתה לצפות את השיניים בשתי הלסתות – העליונה והתחתונה. הבעיה הייתה שרוב שיניה היו מכוסות בכתרים. בלסת התחתונה נותרו לה רק ארבע שיניים טבעיות ובלסת העליונה רק שש השיניים הקדמיות היו טבעיות. למעשה צבע הכתרים הוא זה שהכתיב לנו את צבע הציפוי. נאלצנו להתאים את צבע הציפוי לכתרים בשיניה והקפדנו על כך הקפדה יתרה. על אף שהמטופלת ביקשה ציפוי לבן ובוהק, הדבר היה כמעט בלתי אפשרי".

ד"ר אליהו מבהיר שבעת בחירת גוון לציפוי השיניים, חשוב מאוד להתאים אותו לגוון שמאפיין את שיני המטופל ובמיוחד אם לא מצפים את כל השיניים בפה. "אף שהמטופלת חלמה על לובן בוהק בפה, הסברתי לה שהדבר אינו אפשרי. הלובן הבוהק עלול ליצור בפה ניגוד שאינו טבעי ומראה שאינו מאוזן. בסופו של דבר מצאנו את העמק השווה, והמטופלת הייתה מרוצה מאוד מהתוצאה".

ציפוי שיניים בארבעה שלבים

ד"ר אליהו מדגיש שאף שציפוי שיניים הוא טיפול אסתטי במהותו, חשובה לו העבודה המדויקת והמוקפדת. "בתהליך הטיפול לציפוי שיניים יש ארבעה שלבים מהותיים. שניים מהם הפיכים, ושניים בלתי הפיכים".

שני השלבים הראשונים הם הפיכים. כלומר אפשר לעצור את הטיפול ולהפסיק אותו בלי שייגרם כל נזק למבנה השיניים. בשלבים האלה – שהם מהותיים והכרחיים להמשך התהליך – רופא השיניים מודד את שיני המטופל ומזמין מהמעבדה ציפוי חרסינה התואם למידות השיניים של המטופל. כשהציפוי מוכן מדגימים אותו למטופל. הדגמה זו נקראת הדגמת MOCK UP ובמהלכה הרופא והמטופל בודקים את הציפוי על השיניים. הם בודקים אם הוא מתאים לצורת השיניים, אם הוא יפה, אם הצבע הולם את צבען של שאר השיניים ואם המטופל מרגיש טוב איתו.

"לא כל המטופלים אוהבים את ההדגמה הראשונית. במקרה שלנו שנינו לא אהבנו את מראה הציפוי כפי שבא לידי ביטוי בהדגמה. הציפוי היה גדול מדי ולא התאים לשיניים של המטופלת. היה צורך במקצה שיפורים.

שני השלבים האחרונים של הטיפול הם בלתי הפיכים, והמטופלים אינם יכולים לחזור בהם במהלכו.

בשלב השלישי משחיזים את השיניים – מורידים מעט משכבת זגוגית השן – סורקים את הפה, מודדים את השיניים בשנית ושולחים את המידות למעבדה יחד עם הסריקה והציפוי שהודגם בהדגמת ה־MOCK UP.

בשלב הרביעי והאחרון מדביקים את ציפוי החרסינה בהדבקת קבע. תהליך ההדבקה דורש תשומת לב רבה ומיומנות. תוצאה סופית מוצלחת היא תמיד פועל יוצא של עבודת טכנאות מעולה, מיומנותו של רופא השיניים והניסיון המקצועי שלו.

ציפוי חרסינה לשיניים

החיים עם ציפוי שיניים מחרסינה

"התוצאה הסופית קלעה לטעמה של המטופלת, והיא הייתה מאוד מרוצה. לאחר שראתה את החיוך החדש שלה במראה היא לא הפסיקה לחייך, ומבחינתי זהו שכרי האמיתי". "עם זאת חשוב לזכור – וכך גם הסברתי למטופלת – שציפויי חרסינה הם לא השיניים הטבעיות שלנו ועלינו לנהוג בהם בזהירות. לא כדאי לנגוס במאכלים קשים מאוד כמו תפוחים למשל. חשוב לחתוך את המזון הקשה לחתיכות קטנות ולאכול אותו בזהירות כדי שהציפויים לא ייסדקו או יישברו. נוסף על כך יש לנקוט משנה זהירות בטיפולי ניקוי השיניים אצל השיננית. יש להזכיר לשיננית שלא תשתמש במכשיר אולטראסוני בעת הניקוי כיוון שהוא עלול לשרוט את הציפויים ולשבור אותם".

רוצים ציפוי שיניים? הנה מה שחשוב לדעת

לשאלה מה מציע ד"ר טל אליהו לאנשים שאינם מרוצים ממראה השיניים שלהם אך חוששים להגיע למרפאה ולהתחיל בתהליך הטיפולי. ד"ר אליהו משיב שהפחד הוא לגיטימי, אך כדי להתגבר עליו יש להגיע לבדיקה ראשונית במרפאה. "לא תמיד מבנה השיניים והמנח שלהן מאפשר לצפות אותן. רופא השיניים ישמח להכיר אתכם, להעריך את מצב השיניים שלכם ולתת לכם את כל המידע וההסברים בנוגע לתהליך הטיפולי כדי שתוכלו לקבל החלטה מושכלת. מטופלים צריכים להבין שציפוי שיניים הוא תהליך בלתי הפיך המחייב הסרה של זגוגית השן. עם זאת הציפוי הוא חומר עמיד מאוד שנשמר היטב בפה לאורך שנים רבות ושומר על צבעו המקורי ועל יופיו. גם אם אחד הציפויים נופל, אפשר תמיד להדביק אותו מחדש בקלות ובמהירות ובלי לפגוע בשן או בשאר הציפויים בפה".

ציפוי חרסינה לשיניים - אחרי

כך זה ניראה לאחר הטיפול המסור והמקצועי של ד"ר אליהו.

לחייך בדרך החוצה

כשם שהמורה למוזיקה נפרדה עם חיוך רחב על הפנים, כך גם מטופלים רבים אחרים שעברו ציפוי שיניים. טוב לדעת שאפשר לשפר את מראה השיניים ולקבל את החיוך שתמיד חלמנו עליו. אם גם אתם רוצים להתגאות בחיוך שלכם – דלת המרפאה בעפולה של ד"ר אליהו תמיד פתוחה. ושיהיה בהצלחה!דר טל אליהו רופא שיניים
ד״ר טל אליהו רופא שיניים בוגר הדסה משנת 2011. בעל ניסיון רב בטיפולי אסתטיקה ושתלים. ד"ר אליהו עבר השתלמויות רבות בנושא של אסתטיקה והשתלמויות על ידי מיטב המומחים בארץ ובעולם בנושא שתלים וכירורגיה זעירה, מניפולציה של רקמה רכה וכן שימוש בשתלים קצרים.


    רוצים שנחזור לעוד מידע ויעוץ מקצועי?
    למידע וייעוץ מקצועי